SON DAKİKA

İzmir

Urla’da kimsesizler için sosyal proje

İzmir Urla Belediyesi, kimsesi olmayan ve kendisine bakacak durumda olmayanlar için “Alo Evladım” hattını devreye sokarak sosyal bir projeye imza attı.

11 Ağustos 2019 17:01
Urla’da kimsesizler için sosyal proje

İzmir’in Urla ilçesinde yaşayan kimsesizler, yaşlı ve engelliler için “Alo Evladım” projesini devreye alan Urla Belediyesi, kendi işini göremeyen kimsesiz veya engellilerin evine giderek temizliğini yapacak. Gidecekleri evlere sıcak çorba da götürecek ekipler, gittikleri evlerde sohbet de edecek ve vatandaşın problemlerini dinleyecek.

“ALO EVLADIM” İMDADA YETİŞECEK

Urla’da yaşayan, evinden çıkamayan, kimsesi olmayan ve engelli olan vatandaşlar için sosyal bir proje başladı. “Alo Evladım” adı verilen proje kapsamında ihtiyacı olan vatandaşlara temizlik ve yemek hizmeti verilecek ve vatandaşla sohbet edilerek yalnızlıkları giderilecek. Urla Belediyesi tarafından başlatılan “Alo Evladım” hattı hakkında açıklamalarda bulunan Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz, bakıma muhtaç olan ve ihtiyacı olan Urlalıların moral bulması ve ihtiyaçlarının giderilmesi için projenin hayata geçtiğini vurguladı. Mevcut yaşam şartlarında vatandaşların maddi problemler yaşadığına dikkat çeken Başkan Oğuz, yalnızlaşan insanlar ve yatağa bağımlı olanlar için “Alo Evladım” hattının imdada yetişeceğini kaydetti. Urla Belediyesi’nin Kadın ve Aileden sorumlu ilgili müdürlüğüne başvuru yapılarak ya da ilgili kurumun 0505 176 35 10 numarasından bağlantı kurularak kayıt yaptırılabileceğini söyleyen Başkan Oğuz, ekiplerin en kısa sürede evlere giderek ihtiyaçları karşıladığını dile getirdi.

BAŞKAN OĞUZ’DAN İLK ZİYARET

Urla Belediyesi ekiplerinin gittikleri evlerde ortalığı toplaması, temizlik yapması, bulaşık ve çamaşırları yıkaması, gereksiz eşyaları atması gibi hizmetleri yerine getireceğini söyleyen Başkan Burak Oğuz, proje kapsamında bir sosyolog bulunduğunu, ekipler temizlik işlerini yaparken sosyoloğun da vatandaşla konuşacağını ve sorunlarını dinleyerek notlar alacağını ifade etti. Urlalı ihtiyaç sahibi vatandaşların sorunlarına çare bulmak için projenin üretildiğini kaydeden Başkan Oğuz, “Alo Evladım” hizmetini yerinde görmek üzere ekiplerle birlikte ilçede bir eve gitti. Tek başına yaşadığını söyleyen Urlalı vatandaş, ayağının dizinden kesildiğini, bu sebepten ihtiyaçlarını karşılayamadığını dile getirdi. Urla Belediyesi’ne teşekkür eden vatandaş, hizmetin büyük bir kolaylık olduğunu ifade etti.

  • YAZAR: ADEM ERDOĞAN

    1983 doğumlu Adem Erdoğan ilk yerel gazetesini 2010 yılında çıkardı. 2012 yılında bir medya şirketinden yöneticilik teklifi alarak, 5 yıl ‘İçerik Yöneticisi’ olarak çalıştı. Yayına hazırladığı antoloji ve kitaplar bulunan Adem Erdoğan Sondakikaizmir.com İmtiyaz Sahibi’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım