SON DAKİKA

Kültür Sanat

Urla’da tiyatro festivali başlıyor

İzmir Urla Toprak Sahne Tiyatro Festivali, 16 ile 26 Temmuz tarihleri arasında yapılacak.

9 Temmuz 2019 16:55
Urla’da tiyatro festivali başlıyor

Urla’da ‘Tiyatro Değiştirir’ sloganı ile 16 ile 26 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan Uluslararası Urla Toprak Sahne Tiyatro Festivali’ne bu yıl 22 tiyatro grubu katılacak ve festival Urla Belediyesi’nin destekleriyle yapılacak.

URLA, TİYATRO SAHNESİ OLACAK

Urla’da her yıl yapılan tiyatro festivali, bu yıl sekizincisi düzenlenecek festival ile tüm Urla’yı tiyatro sahnesine çevirecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin destek verdiği tiyatro festivalinde, Urla Meydanı ve mahalleler gösteriler için sahne olacak. Akşamları saat 22.00’de Urla Meydanı’nda sahneye çıkacak ekipler, Urla Malgaca Pazarı, Mermerli Çeşme ve Sanat Sokağı’nda da sokak oyunları sergileyecek. Sadece tiyatro oyunlarının olmayacağı festivalde ünlü tiyatrocularla söyleşiler de yapılacak. 18 ve 19 Temmuz’da yapılacak söyleşilerde tiyatro ile ilgili merak edilenler konuşulacak.

TİYATRO ATÖLYELERİ DE YAPILACAK

Urla 8. Uluslararası Toprak Sahne Tiyatro Festivali’ne katılan tiyatro ekipleri, Urla’nın tüm mahallelerinde, köylerinde ve sokaklarında oyunlar sahneleyecek. Festivalde ayrıca tiyatro atölyeleri de yapılacak ve tiyatro yapmak isteyen amatör oyuncular eğitim alabilecek. Herkese açık olan tiyatro festivalinde yer almak isteyen bireysel ekipler ve tiyatrocular, kendi çadırlarını kurarak festivalde yer alabilecek. Festivalde ayrıca Urlalı çocuklar için kukla yapım atölyesi açılacak. Urla tiyatro festivaline katılacak ekiplerden biri de Ödemiş Umut Tiyatrosu olacak. Tiyatro adına açıklama yapan Canan Mursallı, ödül almış bir tiyatro oyunlarıyla ve ‘İki Bavul Dolusu’ adıyla sahnelediklerini başka bir oyunla festivale katılacaklarını, Urla’da sanatseverlerle buluşacakları için mutlu olduklarını söyledi.

  • YAZAR: BÜLENT AYDIN

    1987 İzmir doğumlu Bülent Aydın, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Çeşitli gazetelerde muhabir ve editör olarak görev yapan Bülent Aydın, daha sonra internet haber sitelerinde çalışmalarını sürdürdü. Bülent Aydın, Sondakikaizmir.com’un editör kadrosunda görev alıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım