SON DAKİKA

Güncel

Urla'da yangın! 3 saatte kontrol altına alındı

İzmir'in Urla ilçesinde makilik alanda çıkan yangın için helikopter ve arazözler harekete geçti. Yangın 3 saatte kontrol altına alındı.

7 Eylül 2019 21:04
Urla'da yangın! 3 saatte kontrol altına alındı

Urla'da yangın! İzmir'in Urla ilçesinde makilik alanda yangın çıktı. Olayın fark edilmesinin ardından yangın söndürme çalışmaları başladı. 8 helikopter, 24 arazöz ve orman işçileri yangına müdahale etti. Yangının büyümemesi için yoğun çaba sarf eden ekipler, 3 saatin sonunda yangını kontrol altına almayı başardı.

İzmir Urla Yangın

SEBEBİ HENÜZ BELİRLENEMEDİ

Henüz kısa bir süre önce çıkan yangın nedeniyle Karşıyaka büyüklüğünde bir ormanı kaybeden İzmir'de, bu yangın tedirginliğe sebep oldu. Ekiplerin olay yerindeki soğutma çalışmaları sürüyor. Ekipler, yangının henüz sebebinin belirlenememesi nedeniyle de araştırmalarını sürdürüyor.

İzmir Urla Yangın

143 BİN BAĞIŞ YAPILDI

Öte yandan TEMA Vaktı, İzmir yangını sonrası küle dönen arazide yapılacak ağaçlandırma çalışması için toplanan bağış miktarını açıkladı. Vakıf, şimdiye kadar 143 bin 147 fidan için bağış yapıldığını duyurdu.

  • YAZAR: YASEMİN ÇELİK

    1989 Balıkesir doğumlu Yasemin Çelik, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu ve çeşitli basın organlarında görev aldı. İnternet medyası ile tanışarak muhtelif haber sitelerinde içerik editörlüğü, magazin haberleri şefliği, sosyal medya şefliği gibi görevlerde bulunan Yasemin Çelik, Sondakikaizmir.com editör kadrosunda çalışıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım