SON DAKİKA

İzmir

Urla Tarhana Şenliği başlıyor!

İzmir'in Urla ilçesinde bu yıl 13 Ekim 2019 Pazar günü düzenlenecek Tarhana Şenliği'nde detaylar belli oldu.

11 Ekim 2019 12:35
Urla Tarhana Şenliği başlıyor!

Urla Tarhana Şenliği başlıyor! Buca Belediyesi ile S.S. Urla Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi'nin düzenlediği Tarhana Şenliği'nde detaylar belli oldu. Urla'da artık gelenek haline gelen şenlik, 13 Ekim 2019 Pazar günü, saat 11.00'de başlayacak. Urla Tarhana Şenliği, Zeytinler Meydanı'nda gerçekleştirilecek.

Urla Tarhana Şenliği başlıyor!

URLA TARHANA ŞENLİĞİ 2019

Etkinlik kapsamında tarhana kaynatılacak, tarhana yapımının incelikleri anlatılacak ve çeşitli etkinlikler yapılacak. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz, köy hayatını ve kültürlerini devam ettirmek istediklerini belirterek mutfak kültürünün unutulmamasını amaçladıklarını dile getirdi. Başkan Oğuz, tüm vatandaşları bu şenliğe davet etti. Urla Tarhana Şenliği'ne Urlalıların yanı sıra çevre ilçeden birçok vatandaşın katılması bekleniyor.

  • YAZAR: ONUR ÖZCAN

    1990 doğumlu Onur Özcan, Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde gazetecilik eğitimi aldı ve çeşitli medya şirketlerinde çalıştı. Ekonomiden spora, magazinden siyasete, haber değeri olan tüm gelişmeleri yakından takip eden Onur Özcan Sondakikaizmir.com Genel Yayın Yönetmeni’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım