SON DAKİKA

Teknoloji

WhatsApp, otomatik mesaj gönderen kullanıcılara kara haberi verdi

Dünyaca ünlü mesajlaşma uygulaması, uygulamanın marka değerinin korunması için, otomatik mesaj gönderen kullanıcılara dava açma kararı aldı.

13 Haziran 2019 00:17
WhatsApp, otomatik mesaj gönderen kullanıcılara kara haberi verdi

Son dakika İzmir... Son dönemde WhatsApp'ta otomatik mesajların iyice artması ve bu olayın artık kullanıcı deneyimini olumsuz etkiler hale gelmesi, WhatsApp yönetimini harekete geçirdi. WhatsApp kullanıcı sayısının azalmasından çekinen yönetim, WhatsApp kurallarını tekrar hatırlatarak kullanıcılara uyarıda bulundu. 

WhatsApp

Yöneticiler, WhatsApp kurallarını ihlal eden, otomatik mesaj ya da diğer kullanıcıları rahatsız edecek türden mesajlar gönderen kullanıcılara dava açılacağını ifade etti. 

Dünya üzerinde 1,5 milyardan fazla kullanıcısı bulunan ve dünyanın en çok kullanılan mobil uygulamalarından biri olan WhatsApp'ın, bu konuyla ilgili ne kadar ciddi olduğu, önümüzdeki dönemde belli olacak. 

WhatsApp

WHATSAPP'A REKLAM GELECEĞİ İFADE EDİLMİŞTİ 

2014 yılında WhatsApp'ı satın alan Facebook'un sahibi Zuckerberg, yaptığı açıklamada uygulamada hiçbir zaman reklam olmayacağını söylemişti. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada ise yakın bir zamanda WhatsApp'a reklam alınabileceği ifade edildi. Açıklamanın ardından sosyal medya kullanıcıları, Zuckerberg'in sözünü tutması için çağrıda bulunmuştu. 

WhatsApp

Bütün akıllı telefonlarda kullanılabilen WhatsApp uygulaması, son sürümünde bilgisayarda da kullanılabilir hale geldi. Kullanıcılar, ekranda görünen QR kodunu okutarak mesajlaşma uygulamasını bilgisayarından da kullanmaya başladı. 

WhatsApp

2010 yılında eski Yahoo çalışanları tarafından ABD'nin Kaliforniya eyaletinde yazılmış ve kullanıma sunulmuştur. WhatsApp, 4 yıl sonra Facebook'ta 19 milyar dolara satılmıştır.

WhatsApp
WhatsApp
  • YAZAR: BÜLENT AYDIN

    1987 İzmir doğumlu Bülent Aydın, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Stajyer editör olarak görev almaya başladığı yazılı medya sektöründe ekonomi ve spor sayfaları için içerikler hazırladı. İstanbul’da çeşitli gazetelerde muhabir ve editör olarak görev yapan Bülent Aydın, daha sonra internet haber sitelerinde çalışmaya başladı. Bülent Aydın, internet medyası alanında kendini geliştirerek kariyerini bu alanda devam ettiriyor

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım