SON DAKİKA

Teknoloji

Whatsapp Pil Kullanıyor bildirimi nasıl kapatılır?

Son dönemde akıllı telefon kullanıcılarının karşısına gelen 'Whatsapp pil kullanıyor' probleminin çözümünü haberimizde bulabilirsiniz.

10 Kasım 2019 17:28
Whatsapp Pil Kullanıyor bildirimi nasıl kapatılır?

Son dönemde akıllı telefon kullanıcılarının en çok karşısına gelen bildirimlerden biri, "Whatsapp pil kullanıyor" bildirimi oldu. Whatsapp uygulamasının telefonda fazla pil kullanması nedeniyle Android sistemi, bu uygulamanın kapatılması gerektiği önerisinde bulunuyor. Sistem, pilin normalden daha hızlı tükendiğini fark ederek akıllı telefon kullanıcısını uyarıyor. Bildirimin nasıl kapatılacağını bilmeyen akıllı telefon kullanıcıları, bu soruna bir çözüm arıyor. Peki "Whatsapp pil kullanıyor" sorunu nasıl çözülüyor? Detaylar haberimizde...

Whatsapp Pil Kullanıyor bildirimi nasıl kapatılır?

WHATSAPP PİL KULLANIYOR BİLDİRİMİ KAPATMA

Akıllı telefon kullanıcılarının bu bildirim geldikten sonra bildirim üzerine basılı tutarak diğer ayarlar seçeneğine dokunması gerekiyor. Karşınıza gelen pil tüketen uygulamalar sekmesinden bu seçeneği kapatın. Bu uygulamanın ardından artık telefonunuza "Whatsapp pil kullanıyor" uyarısı gelmeyecek.

Whatsapp Pil Kullanıyor bildirimi nasıl kapatılır?
  • YAZAR: HANDE KAYA

    1990 doğumlu Hande Kaya, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 2010 yılından bu yana yazılı ve dijital medya sektöründe çalışan Hande Kaya, Sondakikaizmir.com’da editör olarak gazeteciliği sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım