SON DAKİKA

İzmir

YKS’nin TYT 1.’si İzmir’den Berke Çalışkan oldu

ÖSYM tarafından yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda Temel Yeterlilik Testi 1.’si, 500 tam puan alan İzmirli Berke Çalışkan oldu.

17 Temmuz 2019 17:08
YKS’nin TYT 1.’si İzmir’den Berke Çalışkan oldu

Haziran ayında yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) Temel Yeterlilik Testi (TYT) birincisinin İzmir’den Berke Çalışkan olduğu bildirildi.

ÇALIŞKAN 500 TAM PUAN ALDI

Tüm yurtta sınava giren öğrenciler YKS sonuçlarını beklerken, güzel haber İzmir’e geldi. Sınav sonuçlarının açıklanması ile Bornova'da bulunan Bahçeşehir Koleji İzmir 50. Yıl Fen ve Teknoloji Lisesi’nde eğitim gören Berke Çalışkan’ın Temel Yeterlilik Testi’nden (TYT) 500 tam puan alarak Türkiye 1.’si olduğu kaydedildi. Birinci olduğunu, ÖSYM Başkanı Prof. Dr Halis Aygün’ün kendisini arayarak söylediğini kaydeden Çalışkan, birinci olduğunu duyduğunda mutlu olduğunu söyledi.

FORMÜL: DÜZENLİ ÇALIŞMAK

İhlas Haber Ajansı’nın haberine göre, sınav başarısını düzenli çalışmaya borçlu olduğunu kaydeden 2019 YKS 1.’si Berke Çalışkan, sınav hazırlıklarına erken başladığını, eğitim gördüğü okuldaki öğretmenlerinin ve arkadaşlarının da çok yardımcı olduklarını söyledi. Sınavlara çalışırken kendisine de zaman ayırdığını söyleyen Çalışkan, yüksek bir puan beklediğini, 1.’lik haberinin sürpriz olduğunu dile getirdi. Sınav maratonunda önemli olanın düzenli çalışmak, çeşitli kategorilerde farklı soruları çözmek ve strese girmemek olduğunu söyleyen Çalışkan, Bilgisayar Mühendisi olmak istediğini, tercihini buna göre yapacağını söyledi.

TERCİH DANIŞMANLIĞI BAŞLADI

Diğer taraftan, YKS sınav sonuçlarının açıklanması ile üniversitelerde ‘Tercih Danışmanlığı Günleri’ başladı. İzmir Yaşar Üniversitesi, geleceğini kurmak isteyen gençlere rehberlik yapıyor. Bornova’da bulunan Selçuk Yaşar Kampüsü’nde hazır bulunan öğretmen ve akademisyenler, ücretsiz olarak öğrencilere tercih danışmanlığı yapıyor. 23 ile 29 Temmuz tarihleri arasında yapılacak üniversite tercihleri için danışmanlık hizmeti veren Yaşar Üniversitesi, akademisyenler ile öğrencileri bir araya getirerek, öğrencilerin doğru tercih yapmasını amaçlıyor. Üniversite ayrıca, kurumsal web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından da tercih danışmanlığı hizmetini sürdürerek, akademisyenler ile öğrencileri buluşturuyor.

  • YAZAR: ADEM ERDOĞAN

    1983 doğumlu Adem Erdoğan ilk yerel gazetesini 2010 yılında çıkardı. 2012 yılında bir medya şirketinden yöneticilik teklifi alarak, 5 yıl ‘İçerik Yöneticisi’ olarak çalıştı. Yayına hazırladığı antoloji ve kitaplar bulunan Adem Erdoğan Sondakikaizmir.com İmtiyaz Sahibi’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım