Sanatçı Hakan Altun’un hayatı ve biyografi bilgileri merak ediliyor. Hakan Altun aslen nereli, Hakan Altun burcu ne, Hakan Altun evli mi, Hakan Altun eşi kim, Hakan Altun sevgilisi kim, Hakan Altun çocuğu var mı, Hakan Altun babası kimdir, Hakan Altun kardeşi kimdir? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Tam adı Hakan Recep Altun olan sanatçı 13 Ağustos 1972 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Arabesk, Fantazi, Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği türlerinde şarkılar söyleyen, Ud ve Cümbüş çalan Hakan Altun, 1998 yılından günümüze yakından tanınan sanatçılar arasında yer almaktadır.

Hakan Altun, 1993 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’ndan mezun olmuştur ve yine İstanbul Teknik Üniversitesi'nde yüksek lisansı tamamlamıştır. 1992-1996 yılları arasında Kültür Bakanlığı'na bağlı Edirne Devlet Türk Müziği Topluluğu'nda ud sanatçısı olarak görev yapmış ve 1998 yılında askerlik vazifesini Ankara’da tamamlamıştır. Hakan Altun kimdir nerelidir, hangi burç, evli mi, eşi sevgilisi kim, çocuğu var mı, babası kardeşi kim, hayatı ve biyografi bilgileri soruları yanıtları ve Hakan Altun’un yaşamına dair detaylar haberimizde betbino yer alıyor.

Sibel Can aslen nereli boyu kaç kilo burcu ne Sibel Can evli mi sevgilisi kim? Sibel Can aslen nereli boyu kaç kilo burcu ne Sibel Can evli mi sevgilisi kim?

Hakan Altun aslen nereli?

Hakan Altun aslen Siirtlidir. İstanbul’da doğup büyüyen sanatçı yaşamını İstanbul’da sürdürmektedir. Meral Altun ve Arap Hasan lakaplı eski futbolcu Hasan Altun’un oğlu, aslen Siirtli olan Hafız Zeki Altun'un torunudur. Hakan Altun, 1998 yılında Hakan başlıklı ilk albümünü çıkardı. İlk albümünün çıkış şarkısı olan Hani Bekleyecektin ile üne kavuştu. Yine 1998 yılında, arkadaşları Ayşe ve Aykut ile birlikte Aykut Hakan Ayşe adıyla bir grup oluşturdu. Bu topluluk, 2 yıl sonra dağıldı.

Hakan Altun burcu ne?

13 Ağustos doğumlu olan Hakan Altun’un burcu Aslan’dır. 2015 yılında 42. Altın Kelebek Ödülleri’nde en iyi fantezi müzik erkek solist ödülünü alan ve 2016 yılında 1. Müzikonair Ödülleri2nde en iyi erkek arabesk-fantezi müzik sanatçısı ödülünü alan Altun, aynı yıl 7. Quality Of Magazine Dergisi Ödülleri’de en quality erkek sanatçı ödülünün sahibi oldu. 2017 yılında 4. Mersin Altın Palmiye Ödülleri’nde yılın fantezi müzik sanatçısı ödülünü alan Hakan Altun, 2018 yılında Gelişim Üniversitesi Medya Ödülleri’nde en iyi fantezi ve halk müziği erkek sanatçısı ödülünü ve aynı yıl 45. Altın Kelebek Ödülleri’nde en iyi fantezi müzik erkek solist ödülünü almıştır.

Cengiz Kurtoğlu aslen nereli kaç yaşında kimdir albümleri filmleri eşi kim? Cengiz Kurtoğlu aslen nereli kaç yaşında kimdir albümleri filmleri eşi kim?

Hakan Altun evli mi eşi sevgilisi kim?

Hakan Altun evli değildir. Hakan Altun’un bilinen son sevgilisi oyuncu Gonca Vuslateri’dir. Hakan Altun, 2008 yılında beyin tümörü ameliyatı geçirdi. Teşhisten sonra yaklaşık 12 yıldır beyninde bir tümörle yaşadığı ortaya çıktı. 2021 yılından itibaren Kanal D'de de Sibel Can ve Hüsnü Şenlendirici ile Şarkılar Bizi Söyler başlıklı televizyon programını sunmaya başladı. 2019 yılında MGD 24. Altın Objektif Ödülleri’nde yılın proje albümü (Usta Çırak) ödülünü, Mood Ödülleri’nde en iyi fantezi erkek sanatçısı ödülünü alan Altun, 46. Altın Kelebek Ödülleri’nde en iyi fantezi müzik erkek şarkıcı ve en iyi proje (Usta Çırak) ödüllerini aldı. 2020 yılında 10. Engelsiz Yaşam Vakfı Ödülleri’nde yılın en iyi pop fantezi müzik erkek sanatçısı ödülünü alan Altun, 2021 yılında 47. Altın Kelebek Ödülleri’nde en iyi fantezi müzik erkek şarkıcı ödülünü aldı. Hakan Altun, 2022 yılında 12. Engelsiz Yaşam Vakfı Ödülleri’nde yılın en iyi Türk sanat müziği erkek sanatçısı ödülünün betbino giriş sahibi oldu.

Erkan Petekkaya aslen nereli evli mi eşi kimdir burcu ne oynadığı tv dizileri filmleri Erkan Petekkaya aslen nereli evli mi eşi kimdir burcu ne oynadığı tv dizileri filmleri

Hakan Altun Albümleri

 • Hakan, 1999
 • Ağlamak Yok Yüreğim, 2000
 • Nefesimsin, 2002
 • Yaralı Bir Aşkın Öyküsü, 2003
 • Hediye, 2005
 • Küstüm Aşklara, 2006
 • Aşk, Ayrılık ve Adam, 2007
 • Aklın Bende Kalmasın, 2008
 • Tercihimdir, 2010
 • Senden Sonrası, 2012
 • Dedemin İlahileri, 2014
 • Aşk Lütfen Gel, 2015
 • Konu: Aşk, 2017
 • Usta Çırak, 2018 (Cengiz Kurtoğlu ile birlikte)
 • Çok Ağlarız, 2022

Öykü Gürman aslen nereli evli mi eşi kim boyu kaç burcu ne oynadığı tv dizileri ve filmleri Öykü Gürman aslen nereli evli mi eşi kim boyu kaç burcu ne oynadığı tv dizileri ve filmleri