Halkbank yeni bir kampanyayı vatandaşlarına sundu. Emekliler için ‘’Nefes Aldıran Fırsat’’ kredisi hayata geçirildi. Emekliler, acil ihtiyaçları için 5 bin Tl’ye kadar kredi kullanabilecek. "Nefes Aldıran Fırsat’’ kredisinden yararlanmak isteyen emekliler, şubeye gitmeden SMS yoluyla kredi sahibi olabilecekler. Emekliler, 5 bin TL’ye varan kredileri 60 ay vadeyle ödeyebilecekler.

HALKBANK’TAN EMEKLİYE ÖZEL NEFES ALDIRAN FIRSAT KREDİSİ

Halkbank’ın ‘Nefes Aldıran Fırsat’ kredisi emeklilere nefes aldırdı. Mini ihtiyaç kredisinden birçok emekli yararlanmaya başladı. Krediden yararlanabilmek için emeklilerin maaşlarını Halkbank’tan almaları gerekli. Maaşlarını başka bankadan alan emekliler bu fırsattan yararlanamayacak. Bu şartı sağlayan emekliler yüzde 0.98 faiz oranıyla 5 bin TL’ye varan mini ihtiyaç kredisinden faydalanabilecek.

HALKBANK’TAN EMEKLİYE DÜŞÜK FAİZLİ 5 BİN TL KREDİ MÜJDESİ

Emekliler şubeye gitmeden tek bir SMS ile krediden yararlanabilecek. Emeklilerden tek seferlik 26,25 TL’lik kredi tahsis ücreti alınacak. Emekliler krediyi aldıktan sonra ödemelerini aylık 116,63 TL taksitle 60 ay vade seçeneğiyle ödeyebilecek. Halkbank, ’Nefes Aldıran Fırsat’ kredisinin yıllık maliyet oranını yüzde 15,3311 olarak açıkladı.

HALKBANK EMEKLİ KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Krediden yararlanmak isteyen emekliler SMS bölümü üzerinden her bir bilgi arasında bir boşluk bırakarak MINI yazarak TC Kimlik numaraları ve aylık gelir tutarı ile talep edilen kredi tutarı (5 bin TL) yazıp 3452 numarasına gönderecekler. Başvuru bu şekilde tamamlanmış olacak. Müşteri hizmetleri başvuruyu değerlendirip emekliye geri dönüş yapacak.