Kasko sigortası yüzde 60 büyüdü Kasko sigortası yüzde 60 büyüdü

Merkez Bankası’nın faiz indiriminden sonra bankalardan da ardı ardına faiz oranı açıklamaları geliyor. Halkbank esnaf kredisi 2019 ve Halkbank kredi kartı yapılandırma işlemleri için bankanın kurumsal sitesinde yer alan Halkbank kredi hesaplama 2019 tablosuna başvuruyor.

HALKBANK KREDİ KARTI YAPILANDIRMA 2019

Özellikle son haftalarda piyasalarda olağanüstü bir hareketlilik var. Merkez Bankası’nın faiz indirimi kararı sonrası, bankalardan da indirim bekleyenler konuyu sık sık gündeme getirmiş ve özellikle sosyal medyada bu konuda indirim talepleri dillendirilmişti. Esnaf kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi ile kredi kartı yapılandırmaları için ihtiyaç kredisi çekmek isteyenlere güzel haber Halkbank’tan geldi. Kredi faiz oranlarında indirime gittiğini açıklayan Halkbank, ihtiyaç kredi faiz oranını 1,25 oranına indirdi. Maaş müşterileri dışında kalanlar içinse bu oran 1,35 olarak açıklandı. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir açıklama yapmış ve faizi en kısa sürede tek haneli rakama indireceklerini kaydetmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, faizin tek haneli rakama inmesi ile enflasyonun da tek haneli rakamda bitmiş olacağını dile getirmişti.

Halkbank
Halkbank

HALKBANK ESNAF KREDİSİ 2019

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan faiz indirimi hakkında açıklama yaptı. Halkbank ihtiyaç, konut ve Halkbank esnaf kredisi 2019’da yeni düzenlemeler yaptıklarını kaydeden Arslan, finansman maliyetlerindeki iyileşmelerin faiz oranlarına yansıdığını, Halkbank müşterilerinin nakit ihtiyaçlarına düşük faiz uygulamaya devam edeceklerini kaydetti. Osman Arslan’ın dikkat çektiği faiz indirimlerinden bazıları şöyle;

  • Ticari kredilerin yıllık faiz oranı: 13 ila 15,5 aralığı
  • Halkbank 60 ay ihtiyaç kredisi: 1,25 (maaş müşterileri için), 1,35 (maaş dışı müşteriler için)
  • 500 bin TL üzeri konut kredileri yıllık faiz oranı: 1,19
  • 500 bin TL altı konut kredileri yıllık faiz oranı: 0,99
Halkbank
Halkbank

Halkbank’ın ekonomiye destek vermeye devam edeceğini kaydeden Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, Merkez Bankası’nın geçtiğimiz aylarda aldığı faiz indirimi kararının ardından, Halkbank’ta kredi faizlerinin indirilmesi için hemen harekete geçtiklerini, aynı iradeyi koruyarak, Halkbank müşterilerine uygun faiz oranları sunmaya devam ettiklerini dile getirdi.

HALKBANK KREDİ HESAPLAMA

500 bin TL altı konut kredilerinin yıllık faiz oranı olan 0.99’la ve 10 bin TL ihtiyaç kredisinin yıllık faiz oranı olan 1,25’le (Halkbank maaş müşterileri için) yapılan bazı hesaplamalardan örnekler;

  • 50 bin TL konut kredisi (120 ay vade): 713 TL (aylık)
  • 100 bin TL konut kredisi (120 ay vade): 1.427 TL (aylık)
  • 200 bin TL konut kredi (120 ay vade): 2.855 TL (aylık)
  • 10 bin TL ihtiyaç kredisi (60 ay vade): 253,93 TL (aylık)

Tüm hesaplamalar için Halkbank’ın kurumsal web sitesine girerek, ana sayfada bulunan Halkbank Kredi Hesaplama tablosuna başvurabilirsiniz.

Halkbank
Halkbank