Futbolcu Hamza Yiğit Akman’ın hayatı, futbol kariyeri ve biyografi bilgileri merak ediliyor. Hamza Yiğit Akman aslen nereli, Hamza Yiğit Akman hangi takımdan geldi, Hamza Yiğit Akman hangi takımlarda oynadı, Hamza Yiğit Akman kaç gol attı? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Galatasaray efsanesi Ayhan Akman’ın oğlu olan ve büyük bir potansiyeli olduğu düşünülen Hamza Yiğit Akman hakkında tüm merak edilenler yanıt buluyor. 27 Eylül 2004 tarihinde İstanbul’da doğan Hamza Yiğit Akman, 1,70 boyunda ve merkez orta saha oyuncusudur. Galatasaray’da 81 numaralı formayı giyen Akman, Galatasaray’ın alt yaş kategorilerinde uzun yıllar forma giydikten sonra gösterdiği performansla bu yıl kendine as takımda yer buldu. Kendisinden çok şeyler beklenen merkez orta saha oyuncusu, özellikle tekniğiyle dikkat çekiyor. Futbolcu Hamza Yiğit Akman kimdir nerelidir, istatistikleri, kaç golü var, oynadığı takımlar, hangi takımdan geldi, hangi takımlarda oynadı sorularının yanıtları haberimizde galabet yer alıyor.

Ferdi Kadıoğlu aslen nereli hangi takımdan geldi hangi takımlarda oynadı kaç gol attı? Ferdi Kadıoğlu aslen nereli hangi takımdan geldi hangi takımlarda oynadı kaç gol attı?

Hamza Yiğit Akman aslen nereli?

Hamza Yiğit Akman aslen İstanbulludur. Türkiye vatandaşı olan genç yetenek yaşamını da yine İstanbul’da sürdürmektedir. Merkez orta saha mevkisinde oynayan oyuncu aynı zamanda on numara ve orta saha sol mevkisinde de oynayabilmektedir. Hamza Yiğit Akman alt yaş kategorilerinden beri Galatasaray forması giymektedir.

Hamza Yiğit Akman hangi takımdan geldi?

Hamza Yiğit Akman Galatasaray’ın altyapı takımından geldi. 20/21 Sezonuna kadar Galatasaray U16 takımında forma giyen Hamza Yiğit Akman, U19 takımına yükseltilmiş ve 22/23 sezonunda da Galatasaray as takımına yükselerek profesyonelliğe adımını atmıştır. Süper Lig’de ilk maçına da 22/23 sezonunda Giresunspor maçıyla çıkmıştır. Özellikle Galatasaray U19 takımında çıktığı 62 maçta 15 gol ve 16 asistlik bir performans göstermiştir. Alt yapıdaki performansıyla göz dolduran Hamza Yiğit Akman, aynı zamanda Türkiye milli takımının alt yaş kategorilerinde de toplamda 21 müsabakaya çıkıp 2 de gol atmıştır.

Emre Mor aslen nereli hangi takımdan geldi Emre Mor hangi takımlarda oynadı kaç gol attı? Emre Mor aslen nereli hangi takımdan geldi Emre Mor hangi takımlarda oynadı kaç gol attı?

Hamza Yiğit Akman futbol kariyeri

Hamza Yiğit Akman Galatasaray’ın alt yaş takımlarında oldukça dikkat çeken bir performans göstermiştir. 23/24 sezonu başında Galatasaray SK Rezerv takımında ise 2 maçta 2 gol atmıştır. Hamza Yiğit Akman’ın alt yaş kategorilerinde hem U16 hem U19 takımlarında oldukça başarılı bir performansı bulunmaktadır.

Hamza Yiğit Akman kaç gol attı?

Hamza Yiğit Akman Galatasaray U19 takımında 20/21 sezonunda 18 maçta 1 gol attı. Ayrıca 5 asiste imza atmıştır. 21/22 sezonunda ise yine U19 takımında 32 maçta 8 gol 7 asistle oynamıştır. 22/23 sezonunda ise 16 müsabakada forma giymiş ve 8 gol 4 asistle oynamıştır. 23/24 sezonunda ise hala zaman zaman alt yaş takımında maçlara çıkan Hamza Yiğit Akman, 2 maçta 1 gol atmıştır. Hamza Yiğit Akman futbol kariyerine Galatasaray takımında galabet giriş devam ediyor.

Bright Osayi-Samuel aslen nereli hangi takımdan geldi hangi takımlarda oynadı kaç gol attı? Bright Osayi-Samuel aslen nereli hangi takımdan geldi hangi takımlarda oynadı kaç gol attı?

Hamza Yiğit Akman hangi takımlarda oynadı?

  • 16/20 - Galatasaray U16
  • 16/20 - Türkiye U16
  • 20/21 - Türkiye U18
  • 20/21 - Galatasaray U19
  • 21/22 - Türkiye U19
  • 21/22 - Galatasaray U19
  • 22/23 - Türkiye U19
  • 22/23 - Galatasaray U19
  • 23/24 - Galatasaray

Sebastian Szymanski aslen nereli hangi takımdan geldi hangi takımlarda oynadı kaç gol attı? Sebastian Szymanski aslen nereli hangi takımdan geldi hangi takımlarda oynadı kaç gol attı?