Özellikle Güneşin Kızları ve Sen Çal Kapımı dizilerinde gösterdiği başarılı oyunculuğuyla büyük ilgi gören oyuncu Hande Erçel, tüm Türkiye’nin dikkatini üzerine toplamayı başarmıştı. Hande Erçel’in hayatı, biyografisi birçok kişi tarafından merak edilmekte. Hande Erçel aslen nereli, Hande Erçel burcu ne, Hande Erçel boyu kaç, Hande Erçel evli mi, Hande Erçel eşi kimdir, Hande Erçel oynadığı tv dizileri filmleri nedir? soruları yanıt buldu. 1993 yılında Balıkesir'in Bandırma ilçesinde doğan Hande Erçel, kariyerine TRT'nin popüler dizisi Hayat Ağacı ile adım atmıştır. Milyonlarca kişinin sevdiği gençlik dizisi olan Çılgın Dersane Üniversite'de ile önemli bir çıkış yakalamış, bu dizide Meryem karakterini canlandırmıştır. Ardından Güneşin Kızları dizisinde Selin Yılmaz rolüyle ekranlara gelmiştir.

Hande Erçel, 42. Pantene Altın Kelebek'te başarısını taçlandırmış, aynı ödül töreninde en uyumlu çift kategorisinde Güneşin Kızları'ndaki Ali ile Selin karakterleriyle adaylık elde etmiştir. 3. İTÜ Emös Başarı Ödülleri'nde en iyi kadın dizi oyuncusu ödülünü kazanan Erçel, bu başarısını Güneşin Kızları'ndaki performansıyla elde etmiştir. 7. Medya Ödülleri'nde ise en iyi çıkış yapan kadın dizi oyuncusu ödülüyle onurlandırılmıştır. Oyuncu Hande Erçel kimdir nerelidir, hangi burç, boyu kaç, evli mi eşi kim, sevgilisi kimdir, hangi dizilerde oynadı, hangi filmlerde oynadı sorularının yanıtları haberimizde levabet yer alıyor.

Bambaşka Biri dizisi nerede çekiliyor yeni bölüm ne zaman hangi gün oynuyor hangi kanalda? Bambaşka Biri dizisi nerede çekiliyor yeni bölüm ne zaman hangi gün oynuyor hangi kanalda?

Hande Erçel aslen nereli?

Hande Erçel aslen Balıkesir Bandırmalıdır. Balıkesir iline bağlı Bandırma ilçesinde 24 Kasım 1993'te doğmuştur. Ailesinin kökenleri bu bölgeye dayanmaktadır. Kaya Erçel ve Aylin Erçel'in kızı olan Hande Erçel, aynı zamanda oyuncu Gamze Erçel'in kız kardeşidir. Genç yaşında oyunculuk kariyerine atılan Erçel, şuanda İstanbul’da yaşamaktadır.  Aşk Laftan Anlamaz isimli dizide Hayat karakterini başarıyla canlandırmıştır. 2023 yılı itibariyle de Bambaşka Biri isimli dizide oynamaktadır.

Hande Erçel burcu ne?

Hande Erçel’in burcu Yay’dır. 24 Kasım doğumlu olan Erçel, 29 yaşındadır. Yay burcu, enerjik, maceracı ve özgürlüklerine düşkün insanları temsil etmektedir. Bu özellikler Hande Erçel'in kariyerinde ve özel yaşamında da kendini göstermektedir. 2012 yılında Azerbaycan'da gerçekleşen Miss Civilization Of The World yarışmasında boy gösteren Erçel, yarışmayı ikinci sırada tamamlamıştır.

Özge Törer aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim Özge Törer oynadığı tv dizileri filmleri Özge Törer aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim Özge Törer oynadığı tv dizileri filmleri

Hande Erçel boyu kaç?

Hande Erçel’in boyu 1,75 cm'dir. Kilosu ise 55’tir. Fiziksel özellikleri ve güzelliğiyle dikkat çeken Erçel, oynadığı dizi ve yapımlarda da oldukça sevilmektedir. Ayrıca zarif yapısıyla, televizyon ekranlarında başarılı bir oyunculuk kariyeri sürdürmektedir. Eğitim hayatını Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nin Geleneksel Türk Sanatları bölümünde sürdüren Erçel, akademik anlamda da başarılıdır. Ödüllere de adını yazdırmış olan Erçel, Güneşin Kızları dizisiyle Yıldızı Parlayan Özel Ödülü'nü kazanmıştır.

Hande Erçel evli mi eşi kimdir?

Hande Erçel evli değildir. Özel hayatını çok fazla medyaya yansıtmayan Erçel’in ünlü isimlerle bir dönem aşk yaşadığı bilinmektedir. Sosyal medya hesabında aktif olarak paylaşım yapmaya devam eden güzel oyuncu, Bambaşka Biri dizisi ile oyunculuk kariyerine levabet giriş devam etmektedir.

Burak Sevinç aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim Burak Sevinç oynadığı tv dizileri filmleri Burak Sevinç aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim Burak Sevinç oynadığı tv dizileri filmleri

Hande Erçel oynadığı tv dizileri filmleri

 • 2013 - Tatar Ramazan - Berrak Dikkaya
 • 2013 - Çalıkuşu - Zahide
 • 2014 - Çılgın Dersane Üniversitede - Meryem
 • 2014 - Hayat Ağacı - Selen Karahanlı
 • 2015-2016 - Güneşin Kızları - Selin Yılmaz Mertoğlu
 • 2016-2017 - Aşk Laftan Anlamaz - Hayat Uzun Sarsılmaz
 • 2017-2018 - Siyah İnci - Hazal
 • 2019 - Halka - Müjde Akay
 • 2019 - Azize - Azize Günay
 • 2020-2021 - Sen Çal Kapımı - Eda Yıldız Bola
 • 2021 - Mevlana Mest-i Aşk filmi - Kimya Hatun
 • 2023 - Bambaşka Biri - Leyla Gediz

Esra Dermancıoğlu aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri filmleri Esra Dermancıoğlu aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri filmleri