Hasan Boğuldu filmi televizyon ekranlarında izleyicilerle buluşuyor. Filmin çekim ve yayın detayları merak ediliyor. Hasan Boğuldu filmi nerede çekildi, Hasan Boğuldu filmi hangi şehirde çekildi, Hasan Boğuldu filmi ne zaman çekildi, Hasan Boğuldu filmi oyuncuları isimleri nedir, Hasan Boğuldu filmi konusu ne, Hasan Boğuldu filmi hangi kanalda oynuyor? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin başrollerini Hacer / Emine rolleri ile Hülya Avşar ve Murat / Hasan rolleri ile Yalçın Dümer paylaşıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Güzin Özyağcılar, Atilla Ergün, Gülsen Tuncer, Aydın Tezel, Yılmaz Kurt, Günay Güner, Mustafa Yavuz, Aynur Güzel ve Aysen Biçer rol alıyor. Filmde, Hasan pazarda Emine’yi görür görmez aşık olur. Emine de Hasan’ı beğenir. İki genç birbirlerine gönüllerini kaptırır. Ancak Emine oba dışından biri ile evlenmesine ailesinin karşı çıkacağını bilir. Hasan, Emine ile evlenmeyi kafasına koyduğunda bir şart ile karşılaşır. Hasan’ın yiğitliğini göstermesi istenir. Belli bir konumdan obaya kadar 40 kilo tuzu sırtında taşıması istenir. Hasan, çuvalı sırtlayıp obaya doğru harekete geçer ancak çuvalı taşıyamaz. Hasan yolda çuvalı bırakır ve Emine bunu görüp obasına döner. Daha sonra fırtına çıkar ve Emine Hasan’ı merak edip onu aramak için geri döner ancak Hasan’ı bulamaz. Hasan Boğuldu filminin çekildiği yer, çekim yeri, hangi şehirde çekildi, nerede çekilmiştir, kaç yılında çekildi, hikayesi ne gerçek mi, oyuncu kadrosu karakterleri, hangi kanalda oynuyor sorularının yanıtları ve filme dair detaylar haberimizde betnis yer alıyor.

Dila Hanım filmi nerede çekildi kaç yılında ne zaman çekildi oyuncuları isimleri konusu ne? Dila Hanım filmi nerede çekildi kaç yılında ne zaman çekildi oyuncuları isimleri konusu ne?

Hasan Boğuldu filmi ne zaman çekildi?

Hasan Boğuldu filmi 1990 yılında çekildi. Filmin yönetmen koltuğunda, aynı zamanda senaryosunu da yazan Orhan Aksoy oturuyor. Yapım yılı 1990 olan film, Sabahattin Ali’nin eserinden esinlenilerek yazılmıştır. Dram filmi, yayınlandığı yıllardan itibaren izleyici tarafından büyük beğeni toplamıştır. Yapımcısı Turgay Aksoy olan filmin müziklerini Yavuz Top hazırladı. 87 dakika süren filmde, obanın en güzel kızı Emine ile evlenmesi için omuzunda obaya kadar 40 kilo tuz taşıması gereken Hasan'ın öyküsü ekranlara geliyor.

Hasan Boğuldu filmi nerede çekildi?

Hasan Boğuldu filmi Balıkesir’in Edremit ilçesinde çekildi. Filmin çekimleri Edremit’in merkezinde ve köylerinde yapıldı. Zeytinli Mahallesi’ne yakın bir konumda olan Hasan Boğuldu Göleti’nde ve çevresinde çekim setleri kurularak çekimler tamamlandı.

Hasan Boğuldu filmi hangi şehirde çekildi?

Hasan Boğuldu filmi Balıkesir şehrinde çekildi. Filmin çekimleri Balıkesir’in Edremit ilçesinde yapıldı. Sabahattin Ali’nin Yeni Dünya adlı hikâye kitabında bulunan öykülerden birinden uyarlanan film büyük ilgi görmeye devam ediyor.

Ah Güzel İstanbul filmi nerede çekildi kaç yılında ne zaman çekildi oyuncuları isimleri konusu Ah Güzel İstanbul filmi nerede çekildi kaç yılında ne zaman çekildi oyuncuları isimleri konusu

Hasan Boğuldu filmi konusu ne?

Küçük bir kasabada yaşayan Hasan, bir gün pazarda gördüğü Emine’ye âşık olur. Emine, kasabanın civarında yerleşik bulunan Yüksekoba’ya mensup bir Yörük kızıdır. İlk görüşte birbirine âşık olan ikili gizlice görüşmeye başlar. Ancak Yörüklerin töresi, bir köylünün obaya damat olarak girmesine izin vermez. Hasan evlenmekte ısrarcı olunca, Hasan’ı çetin bir teste tabi tutarlar. Bu testi geçemeyen Hasan, Emine’yi hayal kırıklığına uğratır.

Hasan Boğuldu filmi hangi kanalda oynuyor?

Hasan Boğuldu filmi 360 TV kanalında oynuyor. Film 20 Haziran Salı günü saat 13.30’da ve aynı günün gecesi saat 23.00’te 360 TV kanalında yayınlanacak. 360 TV ekranlarında Yeşilçam’ın ve Türk sinemasının en seçkin ve popüler filmleri yayınlanmaya devam ediyor. Hasan Boğuldu filminde Hülya Avşar’ı Ayşin Atav ve Müdrike Coşansu betnis giriş seslendirmiştir.

Sevmek ve Ölmek Zamanı filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri konusu ne? Sevmek ve Ölmek Zamanı filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri konusu ne?

Hasan Boğuldu filmi oyuncuları isimleri

 • Hülya Avşar (Hacer-Emine)
 • Yalçın Dümer (Murat-Hasan)
 • Güzin Özyağcılar (Emine’nin Annesi)
 • Atilla Ergün (Emine’nin Babası)
 • Gülsen Tuncer (Hasan'ın Annesi)
 • Aydın Tezel (Dede)
 • Yılmaz Kurt (Ali)
 • Günay Güner (Kahveci Ömer)
 • Mustafa Yavuz (İsmail Baba)
 • Aynur Güzel (Gelin)
 • Aysen Biçer (1. Kız Kardeş)

Hasan Boğuldu filminin oyuncu kadrosunda ayrıca şu isimler var; Halil Yıldır, Hakan Büyükkaya, Nurgül Biçer, Yusuf Koçar, Hürriyet Biçer, Bali Biçer, Elif Biçer, Ayşe Kalkan, Elif Kalkan, Güllü Çelik, Gülsüm Duman. Senem Çakır, Bahar Duman, Göver Biçer, Özlem Biçer, Huriye Şimşek, Esma Şen, Elif Aktaş, Sevgi Oğuz, Esengül Biçer, Mahmut Biçer, Bektaş Kalkan, Günay Kalkan, Ersan Çakır, İbrahim Duman. Mehmet Biçer, Ali Karayurt, Himmet Filiz, İsmail Şahin, Çetin Eröz, Celal Ergün, Cengiz Şimşek ve Hasan Kazım Aydın.

Sonbahar Rüzgarları filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri hangi kanalda oynuyor? Sonbahar Rüzgarları filmi nerede çekildi kaç yılında çekildi oyuncuları isimleri hangi kanalda oynuyor?