Köpek badigart eğitimi sahibinin kontrolü altında savunma ve saldırma diye iki farklı duruma geçmesi için verilen bir tür eğitimdir. Eğitilmiş olan köpekler sahiplerini olası herhangi bir tehlikeye karşı korumak amacı ile eğitilmiş köpeklerdir. köpek eğitimi son derece geniş bir konuyu kapsıyor. Köpekleri eğitmeden önce, sahibinin eğitimi alması gerekiyor.

Köpeklerin nasıl hareket etmesi gerektiğini bilmeyen biri köpek eğitmeni olamaz ve köpeği eğitemez. Köpek eğitiminde hata yapılan başka bir şey ise köpeği terbiye edilebileceğine emin olmak. Eğitilen köpek düşmanını bırakması için sahibinden bir komut bekler eğer komut gelmez ise köpek düşmanını bırakmaz ve sürekli olarak saldırı halinde kalır.

Köpek Bodyguard Eğitimi Nasıl Verilmeli?

Köpek badigart eğitimi zor bir eğitimdir. Bu Köpekler daha fazla efor  sarf eder ve yakalama konusunda daha başarılıdırlar. Eğitilmiş olan köpek sahibini korumak amacı ile sürekli olarak savunma ve saldırma komutlarını bekler. Düşmana karşı acıma duygusu yoktur yalnızca sahibinin komutu ile hareket eder. Eğitim içerisinde kişiyi koruma ve nesneyi koruma eğitimleri de yer alıyor.

Köpekler teslim edilen nesneyi bir sonraki komuta kadar koruma altında tutaralar. Köpeklerinizi her şeye rağmen sevgi ile yetiştirmelisiniz. Bu şekilde köpeğe yaklaşım gösterirseniz, köpekler sizlere daha çabuk alışır ve daha ılımlı olurlar. Köpekler eğitilirken onlara travma yaratacak herhangi bir olay yaşatmamanız gerekir. Aksi halde köpek oteli bir daha gelişim sağlayamaz ve sizlere alışamaz.

Koruma İç Güdüsü

Köpek badigart eğitimi bu köpeklere verilmesi gereken bir eğitimdir. Bu eğitimdeki temel amaç köpeğin koruma içgüdüsüdür. Koku hissi ile birlikte köpeğe bir eğitim verilir. Badigart eğitimine başlamış olan köpeğin yavru  olması gerekiyor. Yavru olan köpek komutları çok daha iyi öğrenir ve çok daha çabuk bir şekilde uygulamaya başlar. Köpek yalnızca bir kişi tarafından eğitilmelidir. Bu şekilde daha iyi komut alır ve uygulamaya geçer.

Kopeği yalnızca sahibi beslemeli ve başka kimsenin beslemesine müsaade edilmemeli. Köpeğiniz ile daha güvenli bir şekilde gezmek ve hareket edebilmek adına köpeğinize tasma takmanız gerekecektir. Ancak bu eylemi yapmadan önce köpeğinizi tasmaya alıştırmalısınız. Tasma ile tanışan köpeğe daha sonra nasıl tasma ile gezebileceğini öğretmeniz gerekiyor.

Tehlikeyi Anlayabilmeli

Köpek badigart eğitimi küçük veya büyük köpeklere verilen bir eğitimdir. Köpekler nerelere dikkat etmeli bunların hepsini öğreniyor. Mesela, bir silah gördüğünde bunun tehlikeli bir şey olduğunu anlayabilmeli. Anlaması ile birlikte kendisini pet taksi koruma altına alabilmeli. Ceza evinde bu köpeklerden görmeniz mümkündür. Koruma amacı ile bu köpekler görevlendiriliyor. Bu köpeklere verilen eğitimler tut ve bırak komutları ile birlikte sahiplerini koruyabiliyorlar.

Hiç bir şekilde hayvanın dilinden anlayamazsınız ama hareketlerinden ne istediğini algılayabilirsiniz. Sokak köpeklerini sahiplenen bireyler genelde  büyük hayvanlar yerine küçük hayvanları tercih ediyor. Küçük köpekler sevimli olmalarının yanı sıra verilen eğitimi alma konusunda daha eğitimliler. Verilen eğitimleri çok daha çabuk bir şekilde kavrayarak anlayabiliyorlar.

Etkili Isırma Tekniği

Köpek badigart eğitimi sahiplerini korumaları amacı ile verilen bir eğitim türüdür. Etkili bir ısırma tekniğini köpeğiniz profesyonel bir eğitim ile öğrenmiş bir duruma gelebilir. Eğitimini tamamlamış olan bir köpek yaklaşık olarak üç saniye içerisinde bir insanı etkisiz hale getirebilir. Saldırdığı kişinin kemiğini kırabilir ya da o ısırdığı eti koparabilir. En sonunda da bu şahıs etkisiz bir hale gelecektir. Eğitim esnasında köpek başka bir kişi tarafından sevgi görmemelidir. Köpek eğitimi konusunda kurumumuzdan hizmet alabilirsiniz.Formun ÜstüFormun Altı