Anadolu Efes'te geçirdiği başarılı dönemi anlatan Yakup Sekizkök, "Başarılarla dolu, çok mutlu bir 5 sezon yaşadık. Geldiğimizde yaz transfer döneminde takımı kurduk ve başarılı bir maceraya atıldık. Bu süreçte hedeflediğimiz her alanda başarıya ulaştık. Ya kazandık ya da finalde birkaç maçı kaybettik. İlerleyen dönemlerde Anadolu Efes'in bu başarıları tekrarlayacağına inanıyorum. Şimdi yeni bir yolculuğa çıkıyorum. Odaklandığım nokta bu. Bütün enerjimi yeni görevime verdim." ifadelerini kullandı.

Darüşşafaka ile başantrenörlük konusunda gerçekleştirdiği görüşmelere değinen Sekizkök, "Başantrenör olarak görev almak uzun süredir hedefimdi. Anadolu Efes'teki maceramız çok iyi gittiği için bu hedefi ertelemiştim. Ancak Efes ile yollarımızın ayrılacağı kesinleşince önüme seçenekler çıktı. Darüşşafaka, daha önce içinde bulunduğum ve güvendiğim bir kurumdu. Şampiyonlar Ligi'nde yer alması ve her zaman iddialı kadrolar kurması beni heyecanlandırdı. Darüşşafaka ile görüşmelerimiz, Fenerbahçe serisinin 3. maçından sonra ciddi bir hal aldı. Birkaç gün içinde anlaşma sağladık ve final serisi öncesinde bu birlikteliği başlatmış olduk. Final serisini de başarıyla tamamladıktan sonra önümüze bakmaya başladık." şeklinde konuştu. Holiganbet sitesini ziyaret edin.

Sekizkök ayrıca, transfer çalışmaları, milli takım görevi, ligde uygulanacak yabancı kuralı ve Ergin Ataman ile olan dostluğu gibi konulara da değindi. Holiganbet giriş yapın. Hoş geldin bonusu kazanın.

Anadolu Efes'te geçirdiği başarılı dönemi anlatan Sekizkök, "Başarılarla dolu, çok mutlu bir 5 sezon yaşadık. Geldiğimizde takımı kurduk ve harika bir maceraya atıldık. Bu süreçte hedeflediğimiz her alanda başarıya ulaştık. Anadolu Efes'in önümüzdeki dönemlerde bu başarıları tekrarlayacağına inanıyorum. Şimdi ise yeni bir yolculuğa çıktım ve tüm enerjimi bu yeni göreve verdim" dedi.

Darüşşafaka ile başantrenörlük konusundaki görüşmeleri de paylaşan Sekizkök, "Başantrenör olarak görev almak uzun süredir hedefimdi. Anadolu Efes'teki maceramız çok iyi geçtiği için bu hedefi bir süre ertelemiştim. Ancak Efes ile yollarımızın ayrılacağı kesinleşince farklı seçeneklerle karşı karşıya kaldım. Darüşşafaka, geçmişte de içinde yer aldığım ve güvendiğim bir kulüptü. Şampiyonlar Ligi'nde yer alması ve her zaman iddialı kadrolar kurması beni cezbetti. Darüşşafaka ile görüşmelerimiz, Fenerbahçe serisinin 3. maçından sonra ciddiyet kazandı. Birkaç gün içinde anlaşmayı sağladık ve final serisi öncesinde bu birlikteliği başlattık" şeklinde konuştu.

Sekizkök, transfer çalışmaları hakkında da bilgi vererek, "Transfer süreci henüz tamamlanmadı ancak Darüşşafaka olarak kadromuzu güçlendirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Uygun oyuncuları takıma katmak için elimizden geleni yapıyoruz. Milli takım konusunda da aktif bir rol oynamak istiyorum. Türk basketboluna katkı sağlamak ve genç yetenekleri geliştirmek benim için önemli bir görev" ifadelerini kullandı.