Oyuncu Hilal Altınbilek’in hayatı, biyografi bilgileri ve oyunculuk kariyerine dair detaylar merak ediliyor. Hilal Altınbilek aslen nereli, Hilal Altınbilek burcu ne, Hilal Altınbilek evli mi, Hilal Altınbilek eşi sevgilisi kim, Hilal Altınbilek oynadığı tv dizileri filmleri nedir? sorularının yanıtları ortaya çıktı. 11 Şubat 1991 tarihinde İzmir’de dünyaya gözlerini açan güzel oyuncu, 1,75 cm boyunda 55 kilodur. Oyuncu ve model olan Hilal Altınbilek, ilkokul eğitiminden itibaren tiyatro ile yakından ilgilendi. Ege Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde okurken oyunculuk yaptı. Ayrıca bir güzellik yarışmasında ilk 5’e girdi ve fotomodel oldu.

Hilal Altınbilek, 2009-2010 yılları arasında İstanbul'daki Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde, Çağdaş Drama Topluluğu ve Ali Haydar Elçığ'dan oyunculuk eğitimi aldı. İlk oyunculuk deneyimini, 2011 yılında FOX'ta yayımlanan Derin Sular adlı günlük dizide yaşadı. 2013 yılında yayınlanmaya başlayan ve 2016 yılında sona eren Karagül dizisinde Özlem karakterini canlandırdı. Oyuncu Hilal Altınbilek kimdir nerelidir, hangi burç, kiminle evli, sevgilisi kimdir, hangi dizilerde oynadı, hangi filmlerde oynadı sorularının yanıtları ve Hilal Altınbilek’in yaşamına dair merak edilen detaylar haberimizde favorisen yer alıyor.

Şahane Hayatım dizisi nerede çekiliyor hangi gün oynuyor hangi kanalda oyuncu kadrosu isimleri Şahane Hayatım dizisi nerede çekiliyor hangi gün oynuyor hangi kanalda oyuncu kadrosu isimleri

Hilal Altınbilek aslen nereli?

Hilal Altınbilek aslen İzmirlidir. İzmir’de Kosova kökenli bir ailede doğup büyüyen oyuncu, yaşamını İstanbul’da sürdürüyor. 2016 yılında Hayatımın Aşkı adlı dizide Nil adlı karakteri canlandırdı. Daha sonra, 2018-2022 yılları arasında atv'de yayımlanan Bir Zamanlar Çukurova adlı televizyon dizisinde Züleyha Yaman karakterini canlandırdı.

Hilal Altınbilek burcu ne?

11 Şubat doğumlu olan oyuncu Hilal Altınbilek’in burcu Kova’dır. Bir Zamanlar Çukurova dizisi ile Türkiye’nin yakından tanıdığı bir oyuncuya dönüşen Altınbilek, kariyerine yeni yapımlarla devam etti. Aynı yıl Çağan Irmak'ın yönetmen ve senaristliğini üstlendiği Çocuklar Sana Emanet adlı dram-gerilim türündeki sinema filminde Engin Akyürek ile başrolde yer aldı.

Meryem Uzerli aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kimdir oynadığı tv dizileri filmleri Meryem Uzerli aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kimdir oynadığı tv dizileri filmleri

Hilal Altınbilek evli mi?

Oyuncu Hilal Altınbilek evli değil. Günümüzde Fox TV ekranlarında ilk sezonu ile yayınlanmaya başlayan Şahane Hayatım adlı dizide Şebnem karakterine hayat veren oyuncu, 2021 yılında Alfa Beta reklamında oynadı. Oyunculuk performansı büyük ilgi gören ve yer aldığı yapımlarla hayran kitlesini her geçen yıl daha da genişleten güzel oyuncu, Şahane Hayatım dizisindeki rolü ile büyük ilgi görmeye devam ediyor.

Hilal Altınbilek sevgilisi kim?

Oyuncu Hilal Altınbilek’in sevgilisi Mehmet Can Uzun’dur. İkilinin birlikte olduğu magazin basınında yer alan haberlerde paylaşılmaya devam ediyor. Oyunculuk kariyerine Derin Sular dizisinde canlandırdığı İrem karakteri ile başlayan ve daha sonra Karagül, Hayatımın Aşkı ve Bir Zamanlar Çukurova dizilerinde oynayan Altınbilek, Şahane Hayatım dizisi ile kariyerini favorisen giriş sürdürüyor.

Tamer Karadağlı aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri filmleri Tamer Karadağlı aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri filmleri

Hilal Altınbilek oynadığı tv dizileri filmleri

  • 2011 - Derin Sular dizisi (İrem)
  • 2013-2016 - Karagül dizisi (Özlem Şamverdi)
  • 2016 - Hayatımın Aşkı dizisi (Nil)
  • 2018 - Çocuklar Sana Emanet filmi (Yeşim)
  • 2018-2022 - Bir Zamanlar Çukurova dizisi (Züleyha Yaman)
  • 2023 - Şahane Hayatım dizisi (Şebnem Gümüşçü)

Özge Özberk aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim Özge Özberk oynadığı tv dizileri filmleri Özge Özberk aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim Özge Özberk oynadığı tv dizileri filmleri