Futbolcu Hviça Kvaratshelia’nın hayatı, biyografi bilgileri ve futbol kariyerine dair detaylar merak ediliyor. Hviça Kvaratshelia hangi takımda oynuyor, Hviça Kvaratshelia hangi takımlarda oynadı, Hviça Kvaratshelia kaç gol attı, Hviça Kvaratshelia aslen nereli? sorularının yanıtları ortaya çıktı. 12 Şubat 2001 tarihinde Gürcistan’ın Tiflis şehrinde dünyaya gelen futbolcu 1,83 cm boyundadır. Serie A ekiplerinden Napoli ve Gürcistan millî takımında kanat mevkiinde oynayan Megrel kökenli Gürcü millî futbolcudur. Profesyonel futbol kariyerine 16 yaşında Dinamo Tiflis'te oynayarak başladı ve daha sonra Rustavi'ye gitti. Lokomotiv Moskova ve Rubin Kazan'daki toplam 3 yıllık süre boyunca üst üste 2 kez Rusya Premier Ligi En İyi Genç Oyuncu ödülünü kazandı.

Hviça Kvaratshelia Dinamo Batum'da geçirdiği kısa sürenin ardından Napoli'ye imza attı. Kulübe rekor bir UEFA Şampiyonlar Ligi macerası ve 33 yıl sonra ilk Serie A şampiyonluğu yaşattı. Ligi en çok asist yapan oyuncu olarak tamamladı. Serie A'nın En Değerli Oyuncusu ve Şampiyonlar Ligi'nde Sezonun Genç Oyuncusu seçildi. Futbolcu Hviça Kvaratshelia kimdir nerelidir, oynadığı takımlar, nerede oynuyor, şu an hangi takımda oynuyor, hangi takımlarda oynadı, hangi takımdan geldi, futbol kariyeri boyunca kaç gol attı, toplam gol sayısı kaç, kaç golü var, forma numarası kaç, mevkisi nedir, maaşı ne kadar, futbol istatistikleri nedir sorularının yanıtları ve Hviça Kvaratshelia’nın futbol kariyerine dair merak edilen tüm detaylar haberimizde crosbet yer alıyor.

Pedro Rodriguez Ledesma hangi takımda oynuyor hangi takımlarda oynadı kaç gol attı aslen nereli? Pedro Rodriguez Ledesma hangi takımda oynuyor hangi takımlarda oynadı kaç gol attı aslen nereli?

Hviça Kvaratshelia aslen nereli?

Hviça Kvaratshelia aslen Gürcistanlıdır. 2017'de Dinamo Tbilisi'nin altyapı takımından ana takımına yükseldi. Bir sene sonra SK Rustavi'ye transfer oldu. 15 Şubat 2019'da Rus kulübü Lokomotiv Moskova'da kiralık olarak forma giymeye başladı. 6 Temmuz 2019'da Rubin Kazan ile 5 yıllık bir anlaşma imzaladı.

Hviça Kvaratshelia hangi takımda oynuyor?

Hviça Kvaratshelia Napoli takımında oynuyor. Gürcistan'ın tüm ulusal genç takımlarda kendini kanıtladı ve farklı menajerler altında kilit bir oyuncu haline geldi. 2019 yılında millî takıma katıldıktan sonra takımın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Başarıları nedeniyle Gürcistan'da ulusal gururun sembolü olarak görülmektedir.

Hviça Kvaratshelia kaç gol attı?

Hviça Kvaratshelia futbol kariyeri boyunca kulüp takımlarında 154 maçta 37 gol attı. Dinamo Tbilisi ile 4 maçta 1 gol, Rustavi ile 18 maçta 3 gol, Lokomotiv Moskva ile 7 maçta 1 gol, Rubin Kazan ile 69 maçta 9 gol, Dinamo Batumi ile 11 maçta 8 gol, Napoli ile 45 maçta 15 gol ve Gürcistan milli takımı ile 28 maçta 15 gole crosbet giriş imza attı.

Matteo Guendouzi aslen nereli kaç gol attı hangi takımda oynuyor hangi takımlarda oynadı? Matteo Guendouzi aslen nereli kaç gol attı hangi takımda oynuyor hangi takımlarda oynadı?

Hviça Kvaratshelia hangi takımlarda oynadı?

 • 2012-2017 - Dinamo Tbilisi (altyapı)
 • 2016-2018 - Gürcistan U-17
 • 2017-2019 - Gürcistan U-19
 • 2017-2018 - Dinamo Tbilisi
 • 2018-2019 - Rustavi
 • 2019 - Lokomotiv Moskva (kiralık)
 • 2019-2022 - Rubin Kazan
 • 2019 - Gürcistan U-21
 • 2019 - Gürcistan Milli Takımı
 • 2022 - Dinamo Batumi
 • 2022 - Napoli

Luka Jovic aslen nereli toplam kaç gol attı hangi takımda oynuyor hangi takımlarda oynadı? Luka Jovic aslen nereli toplam kaç gol attı hangi takımda oynuyor hangi takımlarda oynadı?