Kemal Sunal ve Gülşah Soydan’ın başrolleri paylaştığı İbo ile Güllüşah filmi televizyon ekranlarında yeniden izleyicilerle buluşacak. Filmin çekim ve yayın detaylarını merak eden film severler, İbo ile Güllüşah filmi nerede çekildi, İbo ile Güllüşah filmi kaç yılında çekildi, İbo ile Güllüşah filmi hangi kanalda oynuyor, İbo ile Güllüşah filmi oyuncuları isimleri nedir sorularının yanıtlarını araştırıyor.

İbo ile Güllüşah filminde, Küçük Güllüşah’ın annesi ölmüştür ve kendisine bakan sert yapılı mürebbiyelerden de sıkılmıştır. Bu sırada başlık parası için İstanbul’a gelen ve eşşeğiyle sokaklarda dolaşan İbo ile tanışır. Güllüşah İbo'nun peşine takılır, fakat olay küçük kızın kaçırıldığı şeklinde yansıyınca ortalık karışır.

İbo ile Güllüşah filminin oyuncu kadrosunda Kemal Sunal, Gülşah Soydan, Ayşen Gruda, Deniz Türkali, Ali Şen ve Bilge Zobu rol alıyor. Filmin müziklerini usta müzisyen Arif Sağ hazırladı. Yapımcısı Selim Soydan olan filmin yönetmen koltuğunda Atıf Yılmaz oturuyor. Filmin senaryosunu ise İhsan Bilsev ile birlikte Atıf Yılmaz yazdı. Gülşah Film tarafından çekilen yapım 1 saat 28 dakika royalbet sürüyor. İbo ile Güllüşah filmi ne zaman çekildi, hangi kanalda, çekildiği yer, çekim yeri ve oyuncu kadrosu karakterleri sorularının yanıtları haberimizde yer alıyor.

İbo ile Güllüşah filmi kaç yılında çekildi?

İbo ile Güllüşah filmi 1977 yılında çekildi. Film aynı yıl sinemalarda gösterildi ve büyük ilgi gördü. Günümüzde televizyon ekranlarında izleyiciler ile buluşmaya devam ediyor. Film, Gülşah Küçük Anne filminin devam filmi olarak çekildi. Filmde, başlık parasını veremediği için Nazlı ile evlenemeyen İbo’nun hikâyesi ve evden kaçan Gülşah ile dostluğu ekranlara geliyor.

İbo ile Güllüşah filmi nerede çekildi?

İbo ile Güllüşah filmi İstanbul Beşiktaş, Beyoğlu ve Fatih’te çekildi. Filmin çekimleri için İstanbul’un çok farklı noktalarında çekim setleri kuruldu. Bazı çekimler Taksim Meydanı’nda yapılırken, bazı sahneler ise Boğaz Köprüsü’nde yapıldı. Filmin çekimleri İstanbul’da royalbet giriş tamamlandı.

İbo ile Güllüşah filmi hangi kanalda oynuyor?

İbo ile Güllüşah filmi Show TV kanalında oynuyor. Film 4 Şubat Cumartesi günü saat 16.15’te Show TV ekranlarında Kemal Sunal hayranları ile buluşacak. Komedi filminde, birbirlerini seven İbo ile Nazlı başlık parası yüzünden evlenemiyor. İbo, Nazlı’yı kaçırırken yakalanıyor ve hapse atılıyor. İbo hapisteyken Nazlı’nın ailesi İstanbul’a göçüyor. İlgisiz anne ve babasından umduğu sevgiyi bulamayan Güllüşah ve İbo arasında büyük bir dostluk başlıyor. Güllüşah, İbo’nun sevdiğine kavuşabilmesi için elinden geleni yapıyor.

İbo ile Güllüşah filmi oyuncuları isimleri

  • Kemal Sunal - İbo
  • Gülşah Soydan - Güllüşah
  • Ayşen Gruda - Nazlı
  • Ali Şen - Kör Musa
  • Deniz Türkali - Oya
  • Bilge Zobu - Feyyaz Paker

İbo ile Güllüşah'ın oyuncu kadrosunda ayrıca şu isimler var; Celile Toyon - Güllüşah'ın Annesi, Muadelet Tibet - Hanife Teyze, İhsan Bilsev - Nazlı'nın Ağabeyi ve Osman Alyanak - Sarhoş.