İbo ile Güllüşah filmi televizyon ekranlarında izleyicilerle buluşacak. Kemal Sunal ve Gülşah Soydan’ın başrolde olduğu filmin çekim ve yayın ayrıntıları araştırılıyor. İbo ile Güllüşah filmi nerede çekildi, İbo ile Güllüşah filmi kaç yılında çekildi, İbo ile Güllüşah filmi oyuncuları Gülşah teyzesi Oya kimdir sorularının yanıtları merak ediliyor. İbo ile Güllüşah filminin oyuncu kadrosunda Kemal Sunal ve Gülşah Soydan ile birlikte Ayşen Gruda, Deniz Türkali, Ali Şen ve Bilge Zobu da rol alıyor.

İbo ile Güllüşah filminde, başlık parasını veremediği için Nazlı ile evlenemeyen İbo’nun hikâyesi ekranlara geliyor. İbo ile Nazlı birbirlerini çok seviyor ancak başlık parası yüzünden evlenemiyor. İbo, Nazlı'yı kaçırırken yakalanıyor ve hapse atılıyor. İbo hapisteyken Nazlı'nın ailesi istanbul'a göçüyor. İbo da hapisten çıkınca İstanbul'a giderek Nazlı'yı aramaya başlıyor. İbo çok zengin ama mutsuz bir kız olan Gülşah ile tanışır ve arkadaş oluyorlar.

İbo ile Güllüşah filminin yönetmen koltuğunda Atıf Yılmaz oturuyor. Yapımcısı Selim Soydan olan filmin senaryosunu İhsan Bilsev ile Atık Yılmaz yazdı. Filmin müziklerini Arif Sağ hazırladı. Gülşah Film tarafından komedi türünde çekilen yapım 1 saat 28 dakika aronbet sürüyor. İbo ile Güllüşah filminin çekildiği yer, çekim yeri, film ne zaman çekildi, oyuncu kadrosu karakterleri, Gülşah kimdir, teyzesi Oya kimdir sorularının yanıtları haberimizde yer alıyor.

İbo ile Güllüşah filmi kaç yılında çekildi?

İbo ile Güllüşah filmi 1977 yılında çekildi. Gülşah Küçük Anne filminin devam filmi olarak çekilen yapım televizyon ekranlarında Kemal Sunal hayranları ile buluşmaya devam ediyor. Filmde, ilgisiz anne ve babasından umduğu sevgiyi bulamayan Güllüşah ve İbo arasında büyük bir dostluk başlıyor. Güllüşah, İbo’nun sevdiğine kavuşabilmesi için elinden geleni yapıyor.

İbo ile Güllüşah filmi nerede çekildi?

İbo ile Güllüşah filmi İstanbul’un Fatih, Beyoğlu ve Beşiktaş ilçelerinde çekildi. Filmin çekimleri için ayrıca Taksim Meydanı’nda ve Boğaz Köprüsü’nde çekim setleri kuruldu. Filmin çekimleri İstanbul’un Avrupa Yakası’nda, farklı ilçe, semt ve mekanlarda aronbet giriş tamamlandı.

İbo ile Güllüşah filmi oyuncuları Gülşah teyzesi Oya kimdir?

  • Kemal Sunal - İbo
  • Gülşah Soydan - Güllüşah
  • Ayşen Gruda - Nazlı
  • Ali Şen - Kör Musa
  • Deniz Türkali - Oya
  • Bilge Zobu - Feyyaz Paker
  • Celile Toyon - Güllüşah'ın Annesi
  • Muadelet Tibet - Hanife Teyze
  • İhsan Bilsev - Nazlı'nın Ağabeyi
  • Osman Alyanak - Sarhoş