Oyuncu İlayda Alişan’ın hayatı ve biyografi bilgileri araştırılmaya devam ediyor. İlayda Alişan aslen nereli, İlayda Alişan boyu kaç, İlayda Alişan burcu ne, İlayda Alişan sevgilisi kim, İlayda Alişan oynadığı filmleri ve tv dizileri nedir? sorularının yanıtları araştırılıyor. Kendisini özgür, duygusal, utangaç, uslanmaz bir hayalperest, hayvansever, yenilik ve değişim meraklısı, yaratıcılık meftunu, mutlu ve dinamik bir karakter olarak tanımlayan genç oyuncu İstanbul Bilgi Üniversitesi Moda Tasarım Bölümü mezunudur.

Babası, İlayda Alişan’a sormadan, henüz lisedeyken kızını bir ajansa kayıt ettirmiştir. Gelen teklifler üzerine Alişan’ın oyunculuk kariyeri başlamıştır. Lisede sanata daha çok yöneldiğini söyleyen genç oyuncu, o dönem her fırsatta tiyatro ve sinemaya gittiğini belirtmiştir. İlayda Alişan kimdir nerelidir, memleketi neresi, sevgilisi kim, hangi burç, boyu kaç, hangi dizilerde oynadı, hangi filmlerde oynadı sorularının yanıtları ve İlayda Alişan’ın yaşamına dair merak edilenler haberimizde piabet yer alıyor.

İlayda Alişan aslen nereli boyu kaç burcu ne sevgilisi kim oynadığı filmleri ve tv dizileri

İlayda Alişan aslen nereli?

İlayda Alişan aslen İstanbulludur. Ailesinin köklerine dair bilgi bulunmayan İlayda Alişan, İstanbul’da doğup büyümüştür. Bir röportajında ilk parasını 7-8 yaşlarında iken kendi yaptığı kolye ve bilezikleri sokakta satarak kazandığını söylemiştir. İlayda Alişan, annesini henüz 9 yaşında iken kanserden kaybetmiştir.

Görkem Sevindik aslen nereli evli mi eşi kimdir burcu ne oynadığı filmleri ve tv dizileri Görkem Sevindik aslen nereli evli mi eşi kimdir burcu ne oynadığı filmleri ve tv dizileri

İlayda Alişan boyu kaç?

Oyuncu İlayda Alişan'ın boyu 1,60 cm’dir. 48 kilo ağırlığındaki güzel oyuncunun babası Remzi Alişan uzun yıllar Hürriyet’te çalışmış bir gazetecidir. Bir dönem Erberk Model ve Oyunculuk ajansına bağlı olarak çalışmalarda bulunan yetenekli oyuncu, kariyerinin ilk yıllarında ünlü markaların reklam filmlerinde oynamıştır.

İlayda Alişan aslen nereli boyu kaç burcu ne sevgilisi kim oynadığı filmleri ve tv dizileri

İlayda Alişan burcu ne?

İlayda Alişan'ın burcu Balık’tır. İlayda Alişan'ın doğum tarihi 26 Şubat 1996’dır. 2011 yılında Bir Çocuk Sevdim adlı dizi ile ilk oyunculuk deneyimini kazanmıştır. Gönül Hırsızı, Benim Adım Gültepe, Serçe Sarayı, Bana Sevmeyi Anlat, Rüya gibi dizilerden sonra asıl büyük çıkışını 2017 yılında rol aldığı Çukur dizisinde elde etmiştir. Dizideki Akşın Koçovalı karakterindeki performansı ve duru güzelliği ile dikkatleri üzerine çekmiştir.

Ateş Kuşları dizisi nerede çekiliyor yeni bölüm ne zaman hangi gün oynuyor hangi kanalda? Ateş Kuşları dizisi nerede çekiliyor yeni bölüm ne zaman hangi gün oynuyor hangi kanalda?

İlayda Alişan sevgilisi kim?

İlayda Alişan'ın sevgilisinin kim olduğu bilinmemektedir. Bir dönem Masumiyet dizisindeki rol arkadaşı Serkay Tütüncü ile birliktelikleri olmuştur. Daha sonra güzel oyuncunun ismi oyuncu Alp Nevruz ile anılmıştır. 2023 yılında Nejat İşler ile rol aldığı ve Netflix’te yayınlanan İyi Bir Adamın 10 Günü filmindeki cesur sahneleriyle çok konuşulmuştur. Ocak 2023 tarihinden beri Atv kanalında yayınlanan Ateş Kuşları dizisinde yer almaktadır. Dizide Gülayşe karakterine hayat veren oyuncuya Hande Soral, Görkem Sevindik ve Burak Tozkoparan gibi isimler piabet giriş eşlik etmektedir.

İlayda Alişan aslen nereli boyu kaç burcu ne sevgilisi kim oynadığı filmleri ve tv dizileri

İlayda Alişan oynadığı filmleri ve tv dizileri

İlayda Alişan oynadığı tv dizileri

 • 2011 - Bir Çocuk Sevdim - Merve
 • 2013 - Gönül Hırsızı - Harika
 • 2014 - Benim Adım Gültepe - Nurten
 • 2015 - Serçe Sarayı - Sinem
 • 2016 - Bana Sevmeyi Anlat - Eylül Eren
 • 2017 - Rüya - Cemre Büküm
 • 2017-2019/2021 - Çukur - Akşın Koçovalı
 • 2019-2020 - Şampiyon - Neslihan Günaltay
 • 2021 - Masumiyet - Ela Yüksel
 • 2021 - Kırmızı Oda - Süveyda
 • 2021 - O Ses Türkiye Yılbaşı Özel - Kendisi
 • 2022 - Seversin - Asya Çelikbaş
 • 2023 - Ateş Kuşları - Gülayşe

Nejat İşler aslen nereli boyu kaç burcu ne sevgilisi kim Nejat İşler oynadığı filmleri dizileri Nejat İşler aslen nereli boyu kaç burcu ne sevgilisi kim Nejat İşler oynadığı filmleri dizileri

İlayda Alişan oynadığı internet dizileri filmleri

 • 2019-2020 - Hakan: Muhafız - Aylin Erman
 • 2021 - Terapist - Özlem Narin
 • 2023 - İyi Adamın 10 Günü - Fatoş
 • 2023 - Kötü Adamın 10 Günü - Fatoş
 • Yakında - Ölüm Kime Yakışır

ilayda alişan aslen nereli boyu kaç burcu ne sevgilisi kim oynadığı tv dizileri filmleri