Oyuncu İlayda Alişan’ın hayatı, biyografi bilgileri ve oyunculuk kariyerine dair ayrıntılar merak ediliyor. İlayda Alişan aslen nereli, İlayda Alişan burcu ne, İlayda Alişan boy kilo kaç, İlayda Alişan evli mi eşi sevgilisi kim, İlayda Alişan oynadığı diziler filmler nedir? sorularının yanıtları ortaya çıktı. 26 Şubat 1996 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu Behçet Kemal Çağlar Anadolu Lisesi'nde eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Moda Tasarım bölümünde okumuştur. Hayatının dönüm noktası olarak babasının arkadaşının habersiz bir şekilde kendisini ajansına kayıt etmesi ile birlikte küçük yaşlardan itibaren sektöre giriş yapmıştır.

Oyunculuk hayatına reklam filmlerinde oynayarak başlayan İlayda Alişan, Nestle, Coco Cola, Ülker, Akbank, Eti gibi birçok markanın reklam filminde oynadı. İlk olarak, 2011 yılında Kanal D'de yayımlanmaya başlayan daha sonra Star TV'de devam eden, başrollerinde Gülcan Arslan, Çetin Tekindor ve Bülent İnal gibi oyuncuların bulunduğu Bir Çocuk Sevdim dizisinde Merve karakteriyle rol aldı. İlayda Alişan kimdir nerelidir, hangi burç, boyu kilosu kaç, evli mi, kiminle evli, eşi sevgilisi kimdir, hangi dizilerde oynadı, hangi filmlerde oynadı sorularının yanıtları ve İlayda Alişan’ın yaşamına dair merak edilen tüm detaylar haberimizde sohobet yer alıyor.

Gözde Seda Altuner aslen nereli boy kilo burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı diziler filmler Gözde Seda Altuner aslen nereli boy kilo burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı diziler filmler

İlayda Alişan aslen nereli?

İlayda Alişan anne tarafından aslen Erzincanlı, baba tarafından aslen Trabzonludur. Bir Çocuk Sevdim dizisinden sonra kariyerine TRT 1'de yayımlanan Gönül Hırsızı ile devam etmiş, ardından Benim Adım Gültepe'de Nurten karakteriyle dikkat çekmeye başlamıştır. Kariyerine 2015 yılında yayımlanan Serçe Sarayı adlı dizide Sinem karakteri ile devam etmiştir. Ardından Bana Sevmeyi Anlat dizisinde Eylül, Rüya dizisinde canlandırdığı Cemre karakterine hayat vermiştir.

İlayda Alişan burcu ne?

26 Şubat doğumlu olan İlayda Alişan’ın burcu Balık’tır. Kendisini daha büyük bir kitleye ulaştıran, fenomen dizilerden Çukur olmuştur. Dizinin ikinci sezonunda Akşın Koçovalı karakteriyle gösterdiği oyunculuk takdir topladı. Çukur'dan sonra Netflix'in ilk Türk orijinal dizisi olan Hakan: Muhafız'da Aylin Erman karakterine hayat vererek ününü yurtdışına taşıdı. 2019-2020 yılları arasında TRT 1'de yayımlanan, Erdal Özyağcılar ve Erkan Avcı gibi başarılı oyuncularla beraber Şampiyon adlı dizinin kadrosuna katıldı.

Gizem Karaca aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim boy kilo kaç oynadığı diziler filmler Gizem Karaca aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim boy kilo kaç oynadığı diziler filmler

İlayda Alişan boy kilo kaç?

Oyuncu İlayda Alişan’ın boy 1,60 cm, kilosu ise 48’dir. 2021 yılında dijital içerik platformu olan GAİN'in orijinal dizisi Terapist'te Özlem Narin karakterini canlandırdı. 2021 yılında FOX'ta yayımlanan Masumiyet dizisinde Ela Yüksel karakterini canlandırdı. Daha sonra, aynı yıl TV8'de yayımlanan Kırmızı Oda dizisinin kadrosuna katılmıştır. 2022 yılında Kanal D'de yayımlanan Seversin adlı dizinin başrolünde yer aldı. Günümüzde ise, atv'de yayımlanan Ateş Kuşları dizisinin başrolünde yer almaktadır.

İlayda Alişan evli mi eşi sevgilisi kim?

Oyuncu İlayda Alişan evli değildir. İlayda Alişan’ın sevgilisi Oğulcan Engin’dir. Birçok markanın reklam yüzü de olan oyuncu, Browni, Pantene ve Oriflame reklamlarında yer almıştır. 2019 Inflow Awards’da En İyi Influencer & Marka İş Birliği: "Okula Devam" ödülü ve 46. Altın Kelebek Ödülleri’nde Pantene Yıldızı Parlayanlar ödülü ile 2022 yılında 8. Altın 61 Proje Ödülleri’nde Yılın En İyi Romantik Komedi Dizisi Kadın Oyuncusu ödülü ve 48. Altın Kelebek Ödülleri’nde En İyi Romantik Komedi Dizisi Kadın Oyuncu ödülü sohobet giriş kazandı.

Müjde Uzman aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim boy kilo kaç oynadığı diziler filmler Müjde Uzman aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim boy kilo kaç oynadığı diziler filmler

İlayda Alişan internet dizileri filmleri

 • 2019-2020 - Hakan: Muhafız - Aylin Erman
 • 2021 - Terapist - Özlem Narin
 • 2023 - İyi Adamın 10 Günü - Fatoş
 • 2023 - Kötü Adamın 10 Günü - Fatoş
 • Yakında - Ölüm Kime Yakışır

İlayda Alişan oynadığı diziler

 • 2011-2012 - Bir Çocuk Sevdim - Merve
 • 2013 - Gönül Hırsızı - Harika
 • 2014 - Benim Adım Gültepe - Nurten
 • 2015 - Serçe Sarayı - Sinem
 • 2016-2017 - Bana Sevmeyi Anlat - Eylül Eren
 • 2017 - Rüya - Cemre Büküm
 • 2017-2019/2021 - Çukur - Akşın Koçovalı
 • 2019-2020 - Şampiyon - Neslihan Günaltay
 • 2021 - Masumiyet - Ela Yüksel
 • 2021 - Kırmızı Oda - Süveyda
 • 2022 - Seversin - Asya Çelikbaş
 • 2023 - Ateş Kuşları - Gülayşe Ateş/Lara Eyüboğlu

Ceren Yalazoğlu Karakoç aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim boy kilo oynadığı diziler filmler Ceren Yalazoğlu Karakoç aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim boy kilo oynadığı diziler filmler