Popüler oyuncu İlker Kaleli'nin hayatı ve biyografi bilgileri merak ediliyor. İlker Kaleli aslen nereli, İlker Kaleli burcu ne, İlker Kaleli evli mi, İlker Kaleli eşi sevgilisi kim, İlker Kaleli oynadığı tv dizileri filmleri nedir? sorularının yanıtlarını sizin için derledik. Yeni dizisi Kara ile televizyon ekranlarında seyirci ile buluşan İlker Kaleli 11 Mayıs 1984 tarihinde doğmuştur. İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Yönetimi mezunu olan Kaleli, LAMDA (London Academy of Music and Dramatic Art) oyunculuk okulunda oyunculuk eğitimi almıştır. Londra aksanı ile İngilizce konuşan Kaleli'nin 6 dil bildiği söylenmektedir.

Şahika Tekand’ın öğrencilerinden olan İlker Kaleli 2012 yılından beri çeşitli dizi, film ve reklamlarda oynamaktadır. İlk olarak 2012 yılında Son adlı dizide yardımcı oyuncu olarak yer alan İlker Kaleli, asıl çıkışını 2012-2013 yılında yayınlanan Kayıp Şehir dizisindeki rolü ile sağlamıştır. Kayıp Şehir dizisinde Kaleli'ye Ahmet Mekin, Nazan Kesal ve Uğur Polat gibi usta isimler eşlik etmiştir. Oyuncunu tek sinema filmi 2014 yılında vizyona gire Silsile filmidir. Oyuncu İlker Kaleli kimdir nerelidir, hangi burç, boyu kilosu kaç, evli mi, eşi sevgilisi kim, hangi dizilerde oynadı, hangi filmlerde oynadı sorularının yanıtları haberimizde elizabet yer alıyor.

Asude Kalebek aslen nereli burcu ne boyu kaç evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri filmleri Asude Kalebek aslen nereli burcu ne boyu kaç evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri filmleri

İlker Kaleli aslen nereli?

İlker Kaleli aslen Vanlıdır. İstanbul'da doğup büyüyen İlker Kaleli'nin baba tarafı Vanlıdır. Yetenekli oyuncunun anne babası, oyuncu henüz 13 yaşındayken ayrılmıştır. Bu olay üzerine isyankar bir tavır sergilemeye başladığını söyleyen Kaleli, bu dönemde müzik ile ilgilenmeye başlamıştır. Bir dönem kurduğu müzik grubu ile konserlerde vermiş.

İlker Kaleli burcu ne?

11 Mayıs doğumlu olan İlker Kaleli burcu Boğa'dır. 39 yaşındaki genç oyuncunun kariyerinde ki en ses getiren yapım Poyraz Karayel dizisi olmuştur. 2015 - 2017 yılları arasında televizyon ekranlarında yayınlanan dizideki partneri Burçin Terzioğlu ile bir dönem birliktelik de yaşamıştır.

Cemre Baysel aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri filmleri Cemre Baysel aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri filmleri

İlker Kaleli boy kilo kaç?

Oyuncu İlker Kaleli'nin boyu 1.77 cm kilosu ise 67'dir. Başarılı oyuncu 2022 yılında La pasión turca (Türk Tutkusu) isimli 6 bölümlük İspanyol dizisinde başrolde yer almıştır. Dizi çekimleri İstanbul ve Madrid'te yapılmıştır. Oyuncu şimdilerde Show TV'de yayınlanan Kara dizisinde Kara Akay Talan karakterini canlandırmaktadır. Kara dizisinde oyuncuya Öykü Karayel, Tülin Özen, Mehmet Özgür ve Bennu Yıldırımlar gibi başarılı isimler eşlik etmektedir.

İlker Kaleli evli mi eşi sevgilisi kim?

İlker Kaleli evli değildir. Magazin gündeminden uzak duran Kaleli, iki seneyi aşkın süredir ünlü şarkıcı Sıla ile birliktedir. Ünlü çift sık sık sosyal medya adreslerinden birlikte oldukları fotoğrafları paylaşmaktadır. Başarılı oyuncu İlker Kaleli, Kara dizisi ile oyunculuk kariyerine elizabet giriş devam etmektedir.

Gökçe Eyüboğlu aslen nereli burcu ne boyu kaç evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri filmleri Gökçe Eyüboğlu aslen nereli burcu ne boyu kaç evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri filmleri

İlker Kaleli oynadığı tv dizileri filmleri

  • 2012 - Son Alper
  • 2012-2013 - Kayıp Şehir - İrfan
  • 2013-2014 - Kayıp - Faik Şaşmaz
  • 2014 - Silsile - Cenk (Sinema Filmi)
  • 2015-2017 - Poyraz Karayel - Ahmet Poyraz Karayel
  • 2018 - Dip - Sahir Kağan (İnternet dizisi)
  • 2020 - Öğretmen - Akif Erdem
  • 2021 - The Serpent Vitali -  Hakim
  • 2022 - La Pasion Turca - Yaman
  • 2023 - Kara dizisi - Kara Akay Talan

Nesrin Cavadzade aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri ve filmleri Nesrin Cavadzade aslen nereli burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim oynadığı tv dizileri ve filmleri