Türk sinemasının en popüler filmleri arasında sayılan İncir Reçeli filminin çekim ve yayın detayları araştırılmaya devam ediyor. İncir Reçeli filmi nerede çekildi, İncir Reçeli filmi ne zaman çekildi, İncir Reçeli filmi konusu gerçek mi, İncir Reçeli filmi kaç saat, İncir Reçeli filmi oyuncuları isimleri nedir? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin başrollerini Metin rolünde Halil Sezai Paracıkoğlu ve Duygu rolünde Melike Güner paylaşıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Mustafa Uzunyılmaz, Sinan Çalışkanoğlu, Barbara Lourens ve Aytaç Ağırlar rol alıyor. Filmde, Metin 30’lu yaşlarında hayatını TV’lere skeç yazarak kazanan bir adamdır. Yazdığı senaryoları reddedilen bir gün gittiği barda, hayatını tümüyle değiştiren Duygu’yla tanışır. Duygu ve Metin bir masala başlarlar ama sonu başından belli bir masaldır bu. İncir Reçeli filminin çekildiği ev ve yer, çekim yeri mekanları, hangi platformda oynuyor, hikayesi ne anlatıyor, kaç yılında çekildi, süresi ne kadar, oyuncu kadrosu karakterleri kim sorularının yanıtları ve filme dair detaylar haberimizde turkbet yer alıyor.

Issız Adam filmi nerede çekildi ne zaman çekildi konusu ne anlatıyor başrol oyuncuları isimleri Issız Adam filmi nerede çekildi ne zaman çekildi konusu ne anlatıyor başrol oyuncuları isimleri

İncir Reçeli filmi ne zaman çekildi?

İncir Reçeli filmi 2010 yılında çekildi. Dram ve romantik türlerinde çekilen yapım 11 Şubat 2011 tarihinde sinemalarda vizyona girdi. 46 hafta vizyonda kalan film 255 bin 499 kişi tarafından sinemalarda izlendi ve toplam 2 milyon 245 bin 539 bin TL gişe hasılatı elde etti. Filmde, başarısız bir senarist olan Metin, oturduğu apartman dairesine kısa notlar bırakan eksantrik bir kadına âşık oluyor. Ancak kısa süre sonra, ikili trajik bir gerçekle karşılaşıyor. Filmin yönetmen koltuğunda, aynı zamanda filmin senaryosunu yazan ve yapımcısı da olan Aytaç Ağırlar oturuyor. Müzikleri ve çalan şarkılar ile gündemden düşmeyen filmin müziklerini Engin Bayrak hazırladı. Fono Film tarafından çekilen yapımın İncir Reçeli 2 adını taşıyan bir devam filmi de çekilmiştir.

Dondurmam Gaymak filmi nerede çekildi hangi köyde ne zaman çekildi oyuncuları isimleri Dondurmam Gaymak filmi nerede çekildi hangi köyde ne zaman çekildi oyuncuları isimleri

İncir Reçeli filmi konusu gerçek mi?

Televizyon için skeç programları yazarak hayatını kazanan Metin’in en büyük isteği, yazdığı senaryolardan birinin filme çekilmesidir. Fakat senaryoları sürekli yapımcılar tarafından geri çevrilen Metin, yine böyle bir olayın akşamında gittiği barda Duygu ile tanışır. Metin zil zurna sarhoş olan bu kıza evini açar, fakat ertesi sabah uyandığında kısacık bir not bırakan Duygu çoktan evi terk etmiştir. Aradan zaman geçer, Metin yine aynı barda Duygu ile karşılaşır. Duygu yine Metin’e misafir olur. Bu günden sonra Duygu sık sık Metin’de kalır. Metin adı dışında hakkında hiçbir şey bilmediği bu kıza aşık olmuştur. Duygu istediği zaman gelip Metin’de kalmakta, çoğu zaman da haber bile vermeden sadece notlar bırakarak ortadan kaybolmaktadır. Metin telefon numarasını bile bilmediği Duygu’nun hayatındaki sırrı merak eder ve bir gün onu takip eder. Bu takibin sonunda öğrendikleri her şeyi değiştirir.

Uzun Hikaye filmi nerede çekildi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncuları isimleri konusu ne anlatıyor? Uzun Hikaye filmi nerede çekildi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncuları isimleri konusu ne anlatıyor?

İncir Reçeli filmi nerede çekildi?

İncir Reçeli filmi İstanbul’da çekildi. Filmin kafe çekimleri İstanbul’un Fatih ilçesi Ayvansaray semtinde bulunan Molla Aşkı Teras Cafe’de yapılmıştır. Farklı filmlere ve dizilere de ev sahipliği yapan kafe, Ayvansaray Mahallesi, Paşa Hamamı Caddesi’nde bulunuyor. İncir Reçeli filminin çekimleri için ayrıca farklı ilçeler, semtler ve mekanlarda da çekim setleri kurulmuştur. Çekimler tamamlandıktan sonra vizyona giren film, istediği gişe başarısını elde edemese de, farklı tarihler ve kanallarda izleyiciler ile buluşmaya turkbet giriş devam etmektedir.

İyi Adamın 10 Günü nerede çekildi ne zaman çekildi oyuncuları isimleri İkizler Tevfik Pınar kim? İyi Adamın 10 Günü nerede çekildi ne zaman çekildi oyuncuları isimleri İkizler Tevfik Pınar kim?

İncir Reçeli filmi kaç saat sürüyor?

İncir Reçeli filmi 95 dakika sürüyor. Masal gibi başlayan ve sonunda trajik bir olaya sürüklenen hikayesiyle İncir Reçeli, Aytaç Ağırlar'ın ilk yönetmenlik denemesi olarak dikkat çekiyor.

İncir Reçeli filmi hangi platformda oynuyor?

İncir Reçeli filmi Netflix platformunda oynuyor. Hikayesi ile olduğu kadar filmde çalan şarkılar ve müziği ile de çok konuşulan yapım, en iyi Türk filmleri listelerinde yer almaya ve ilgiyle izlenmeye devam ediyor.

Gönül Yarası filmi nerede çekildi hangi köyde çekildi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncuları isimleri Gönül Yarası filmi nerede çekildi hangi köyde çekildi ne zaman çekildi kaç yılında oyuncuları isimleri

İncir Reçeli filmi oyuncuları isimleri

  • Halil Sezai Paracıkoğlu - Metin
  • Melike Güner - Duygu
  • Sinan Çalışkanoğlu - Erol
  • Barbara Lourens - Lisa
  • Selim Akgül - Kapıcı Cemil
  • Mustafa Uzunyılmaz - Selim
  • Nevin Efe - Ev sahibi
  • Alp Ataman - Barmen
  • Batur Belirdi - Doktor Tayfun
  • Hasan Yalnızoğlu - Bodyguard

Züğürt Ağa filmi İstanbul’da nerede çekildi hangi köyde kaç yılında çekildi oyuncuları Kiraz kimdir? Züğürt Ağa filmi İstanbul’da nerede çekildi hangi köyde kaç yılında çekildi oyuncuları Kiraz kimdir?