IQOS 3 Duo, yeni nesil bir elektronik sigara türü olarak ifade edilebilir. Geleneksel sigaraların zararlarını %95’e varan oranlarda azaltan, buna karşın keyfini aynı şekilde yaşatan bir üründür. Sigaranın zararlı etkilerinden kaçmak, bunu yaparken de sigaranın keyfini çıkarmak isteyenler için ideal çözüm olarak ifade edilebilir.

IQOS 3 Duo Nedir?

IQOS 3 Duo, Philip Morris International (PMI) tarafından geliştirilmiş bir elektronik sigaradır. İlk olarak 2019 yılında piyasaya sürülen bu ürün, IQOS 3 ve IQOS 3 Multi’ye kıyasla daha üstün özelliklere sahiptir. Diğer IQOS cihazları gibi temelde iki bileşenden meydana gelir. Isıtıcı ve tütün çubuğu, sigara severlerin harika bir deneyim yaşamasını sağlar.

Bu cihaz, kullanıcı beklentileri dikkate alınarak geliştirilmiştir. Öne çıkan IQOS 3 Duo özellikleri aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Aynı anda iki adet tütün çubuğunu içerisine alabilir ve bunları ardışık olarak kullanabilir. Böylece kullanıcılar, art arda iki adet tütün çubuğu kullanma imkanı yakalar. Sahip olduğu bu özellikten dolayı bu modele “Duo” denilmiştir.
  • Şarj süresi daha kısadır ve kısa sürede şarj olarak kullanıma hazır hale gelebilmektedir. Kullanıcılara şarj konusunda, diğer cihazlara göre avantaj sağlar.
  • Daha şık ve ergonomik bir tasarıma sahiptir. Cihazın taşınması çok kolaydır, ayrıca dikkat çekici bir sigara içim görüntüsü oluşturur.
  • Temizlik ve bakım işlemlerini kolaylaştırmak için özel olarak tasarlanmıştır.
  • Farklı renk seçenekleri bulunur, böylece kullanıcılar kendi tarzlarına uygun modelleri tercih edebilir.

Cihazın sahip olduğu özellikler, kullanıcı deneyimini üst seviyeye çeker. Kullanımı ciddi anlamda kolaylaştırır. Kullanıcılar, isteklerine bağlı olarak tek seferde bir veya iki adet tütün çubuğu kullanabilir. Böylece 10-12 dakikalık bir kullanım mümkün hale gelir.

IQOS 3 Duo Nasıl Kullanılır?

IQOS 3 Duo Nasıl Kullanılır?

IQOS 3 Duo, diğer IQOS cihazları ile benzer bir kullanıma sahiptir. Kullanım için cihazın içerisinde uygun tatta ve aromadaki tütün çubuğunun alınması ve cihaz şarjının doldurulması gerekir.

Kullanım için cihazın içerisinde tütün çubuğu yerleştirilir ve başlatma düğmesine basılır. Tütün çubuğu, tütün kısmı içeride olacak şekilde yerleştirilmelidir. IQOS 3 Duo, tek tütün çubuğu ile ortalama 5 dakikalık deneyim sağlar.