İşitme kaybı sonradan gelişebileceği gibi doğuştan da olabilir. İşitme cihazları gürültü seviyelerini artırarak, rüzgar ve fırtına gibi sesleri bastırarak ve genel olarak sesleri daha net hale getirerek çalışır. Aynı zamanda uzun yıllardır güvenle kullanılan tıbbi cihazlardan biridir. Son yıllarda cihazlar türü ne olursa olsun son derece şık hale geldi.

Hem işlevsellik hem de estetik görünüm büyük ölçüde geliştirildi. Bu alandaki yenilikler arasında hem kulak içi hem de kulak arkası şeffaf cihaz modelleri yer alıyor. Her cihaz türü aynı işlevselliğe sahip değildir. Bu nedenle tüm işitme kaybı problemlerinde aynı tip cihaz tercih edilmemektedir.

İşitme Cihazı Markaları

Başlangıçta kulağa takılan ince uçlu ağızlığa benzer bir şeydi. 1878'de elektrikli işitme cihazı markaları tanıtıldı. Ünlü Werner von Siemens tarafından tasarlandı. İlk modeller, sonraki birçok model gibi, telefon prensibine göre çalışıyordu ve oldukça hantaldı.

Ancak yavaş yavaş bu tür cihazlar geliştirildi. Bazı işitme cihazları artık o kadar küçüktür ki, saçınız kısa olsa bile bunu fark etmeniz zordur. Ancak bu makale en küçük cihazlarla ilgili değil, en iyileriyle ilgili. Çoğu durumda, bugün test edilen modellerin alıcılarının ciddi şikayetleri yoktur.

Oticon

Oticon onlarca yıldır piyasada. Yıllar geçtikçe çalışan sayısı 3.000'e çıktı. Ürünlerimizi büyük çapta üretmekle kalmıyor, aynı zamanda onlarca ülkeye de satıyoruz. Oticon dahil işitme cihazları Rusya'da da satın alınabiliyor.

İşletme personeli yalnızca elektronik mühendisliği bilgisine sahip mühendisleri değil aynı zamanda araştırma ve yeni geliştirme üzerinde çalışan gerçek bilim adamlarını da içermektedir. Bu, Oticon ürünlerinin sürekli geliştirilmesine katkıda bulunur.

Philips

Sesi 50 desibel artırabilirsiniz. Ortam koşullarına (sokak gürültüsü, özel konuşma, doğa) bağlı olarak üç mikroişlemci programından biri kurulur. Ani değişiklikler otomatik olarak düzeltilir, ses aktarımı daha net hale gelir ve zayıf hışırtı sesleri daha belirgin hale gelir.

Modern tasarımı ve boynunuzdaki dantel varlığı, kulaklığı hem konforlu hem de şık hale getiriyor. Pil durumunu gösteren bir ışık göstergesi vardır. Uygun fiyatı ve 1 yıl garantisi ürünün avantajlarını büyük ölçüde tamamlıyor.

Siemens

Alman bir ustanın elinden çıkan son derece değerli bir üründür. Kulak arkası işitme cihazları sınıfına aittir. Tam otomatiktir. Bu şekilde belirli özellikleri yapılandırma konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Sert gürültünün bastırılması, Yeterince temsil edilmeyen insanların seslerine odaklanmak Geri bildirim ve düdük bastırma Rüzgar gürültüsünün bastırılması, Otomatik ayarlama gibi avantajları vardır.

Widex

Widex'in geniş bir ürün yelpazesi var. Farklı işitme kayıplarına yönelik farklı modeller sunarak kullanıcılara ihtiyaçlarına uygun bir seçenek sunuyor.

Phonak

İşitme düzeltme alanında en yenilikçi çözümleri ortaya koyan kişidir. Şirketin geçmişi, Zürih'te küçük bir ofisin açıldığı 1947 yılına kadar uzanıyor. Şirket, tarihi boyunca işitme cihazlarının yanı sıra FM radyolar ve diğer basit cihazlar da üretmiştir.

Starkey

Sadece desibelin arttırılmasıyla tüm işitme sorunları çözülemez. Bazı durumlarda ikinci faktör hastalığın daha da kötüleşmesine neden olabilir. Pozitif Ses Amplifikatörü, küçük boyutu ve hafifliği (yalnızca 5 gram) ile karakterize edilir.

Resound

Bu, ikincil parazitleri büyük ölçüde engelleyen ve kullanıcıya yalnızca yüksek kaliteli yükleme sinyalleri gönderen, her yaştan ve sağlık durumundan insanlar için yararlı bir mekanizma olarak ortaya çıkıyor.