Sanatçı İsmail Altunsaray’ın hayatı ve biyografi bilgileri merak ediliyor. İsmail Altunsaray aslen nereli, İsmail Altunsaray boyu kaç, İsmail Altunsaray burcu ne, İsmail Altunsaray evli mi, İsmail Altunsaray eşi kimdir, İsmail Altunsaray oynadığı diziler filmler nedir? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Bozlak geleneğinin yeni kuşak temsilcilerinden biri olan Türk saz ve ses sanatçısı olan İsmail Altunsaray 19 Ağustos 1980 tarihinde Kırşehir’de dünyaya geldi. Halil İbrahim ve Kevser Altunsaray'ın oğlu olarak Kırşehir'de doğan İsmail Altunsaray, 12 yaşında ablasının hediye aldığı bağlama ile müzik hayatına başladı. Aslında ablası ona hediye olarak Keman almak istiyordu fakat parası yetmediği için Bağlama aldı. 1997 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Temel Bilimler Bölümü’nü kazandıktan sonra öğrenimi boyunca kendi üniversitesi başta olmak üzere çeşitli üniversite ve toplulukların ulusal ve uluslararası etkinliklerinde yer aldı. 2002 yılında konservatuvar eğitimini tamamlayan Altunsaray, 2003 yılında TRT İstanbul Radyosu Türk Halk Müziği Birimi’ne akitli sanatçı olarak kabul edildi. Bu dönemde çeşitli televizyon ve radyo programlarında icracı ve solist sanatçı olarak yer aldı. Sanatçı İsmail Altunsaray kimdir nerelidir, memleketi neresi, boy kilo bilgisi, hangi burç, evli mi, eşi kim, hangi dizilerde oynadı, hangi filmlerde oynadı sorularının yanıtları haberimizde hipodrombet yer alıyor.

Öykü Gürman aslen nereli burcu ne evli mi eşi kimdir Öykü Gürman oynadığı tv dizileri filmleri Öykü Gürman aslen nereli burcu ne evli mi eşi kimdir Öykü Gürman oynadığı tv dizileri filmleri

İsmail Altunsaray aslen nereli?

İsmail Altunsaray aslen Kırşehirlidir. Kırşehir’de doğup büyüyen İsmail Altunsaray, yaşamını İstanbul’da sürdürmektedir. 2002 yılında konservatuvar eğitimini tamamlayan Altunsaray, 2003 yılında TRT İstanbul Radyosu Türk Halk Müziği Birimi’ne akitli sanatçı olarak kabul edildi. Bu dönemde çeşitli televizyon ve radyo programlarında icracı ve solist sanatçı olarak yer aldı. 2005 yılında Haliç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Musikisi Ana Sanat Dalı Yüksek Lisans Programı’nda lisansüstü eğitimini başarıyla tamamladı.

İsmail Altunsaray boyu kaç?

Sanatçı İsmail Altunsaray’ın boyu 1,83 cm’dir. İTÜ Halk Bilimleri ve Sanatları Kulübü’nün 2006 yılından beri düzenlemekte olduğu; Neşet Ertaş, Musa Eroğlu, Erkan Oğur gibi ustaların da katılımıyla gerçekleşen “İTÜ Bağlama Günleri” etkinliğinde solo performanslar gösterdi. 2008 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Başbakanlık Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresinin (TİKA) desteğiyle düzenlenen 9. Uluslararası Sürmeli Festivali bünyesindeki Nida Tüfekçi Altın Bağlama Kültür Sanat Ödülleri adını taşıyan organizasyonda Türk Halk Müziği İcracılık Dalı’nda Teşvik Ödülü hipodrombet giriş aldı.

Songül Karlı aslen nereli burcu ne son hali Songül Karlı evli mi eşi sevgilisi kim çocuğu var mı? Songül Karlı aslen nereli burcu ne son hali Songül Karlı evli mi eşi sevgilisi kim çocuğu var mı?

İsmail Altunsaray burcu ne?

19 Ağustos doğumlu olan İsmail Altunsaray’ın burcu Aslan’dır. Altunsaray, 22 Nisan 2009 tarihinde Avrupa’nın en prestijli konser salonlarından Berliner Philharmoniker Chamber Music Hall’da, Bozlak ve Flamenko sentezinin başarıyla gerçekleştiği bir konsere imza attı. Alla Turca: Orient and Occident Meet for a Cultural Dialogue of Instruments and Voices başlıklı konserde, kendisine kopuz ve perdesiz gitarda Erkan Oğur ile İspanyolların dünyaca tanınmış flamenko gitaristi Paco Peña ve geleneksel anlamda dünyaca tanınmış vokallerinden biri olan Miguel Ortega eşlik etti.

İsmail Altunsaray evli mi eşi kim?

Sanatçı İsmail Altunsaray evlidir. İsmail Altunsaray’ın eşi Songül Yılmaz’dır. Çift 2012 yılında dünya evine girdi. 2009-2011 yılları arasında “THM Repertuvarı Öğretim Görevlisi” olarak görev yapan İsmail Altunsaray, 21 Eylül 2011 tarihinde İncidir adlı albümünü çıkarmıştır. Anadolu Abdalları’nın-Ustaların diyarı Kırşehir’de doğup büyümüş olan İsmail Altunsaray, Abdal aşiretine mensup olmamasına rağmen Muharrem Ertaş, Neşet Ertaş, Hacı Taşan ve Çekiç Ali gibi efsanelerden feyz alarak sanatını, bağlama ve vokal icrasını ve tavrını geliştirmiş, konservatuvarda aldığı nazari bilgiler ile harmanlayarak hem alaylı hem mektepli nadir sanatçılar arasına girmiştir.

Kızılcık Şerbeti dizisi nerede çekiliyor yeni bölüm ne zaman hangi kanalda hangi gün oynuyor? Kızılcık Şerbeti dizisi nerede çekiliyor yeni bölüm ne zaman hangi kanalda hangi gün oynuyor?