Gazeteci yazar İsmail Saymaz’ın hayatı ve biyografi bilgileri merak ediliyor. İsmail Saymaz aslen nereli, İsmail Saymaz boyu kaç, İsmail Saymaz burcu ne, İsmail Saymaz evli mi, İsmail Saymaz eşi kimdir, İsmail Saymaz çocuğu var mı ve İsmail Saymaz kitapları isimleri nedir? sorularının yanıtları ortaya çıktı. 11 Temmuz 1980 tarihinde Rize’de dünyaya gelen İsmail Saymaz, ilkokul ev ortaokulu Rize’de okudu. Lise yıllarında ülkücü olan ve daha sonra öğretmeninin önerdiği bir kitapla solcu olan İsmail Saymaz, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olmasının ardından aynı üniversitede yüksek lisans eğitimine devam etti. 15 yaşındayken yerel radyolarda edebiyat programlarına imza attı. Yerel televizyon kanallarında yapılan tartışma programlarına katılan ve gazetecilik hayatına ilk olarak Rize’de başlayan İsmail Saymaz, daha sonra İstanbul ve Konya gibi şehirlerdeki yerel gazetelerde çalışmalarını sürdürdü. 2002 yılında Radikal Gazetesi kadrosuna dahil olan Saymaz, yıllar içinde birçok farklı kanalda ve gazetede kariyerini sürdürdü. İsmail Saymaz kimdir nerelidir, boy kilo bilgisi, hangi burç, kiminle evli, eşi kim, kaç çocuğu var, kitapları, hayatı ve biyografi bilgileri sorularının yanıtları haberimizde vipslot yer alıyor.

Ahmet Hakan aslen nereli boyu kaç burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim çocuğu var mı? Ahmet Hakan aslen nereli boyu kaç burcu ne evli mi eşi sevgilisi kim çocuğu var mı?

İsmail Saymaz aslen nereli?

İsmail Saymaz aslen Erzurumludur. Ailenin kökeni Erzurum Pazaryolu’na dayanıyor. Rize’de doğup büyüyen İsmail Saymaz, yaşamını İstanbul’da sürdürüyor. Profesyonel gazetecilik kariyerinin ilk yıllarında insan hakkı ihlalleri ve düşünce özgürlüğü üzerine çeşitli haberler yapan ve bu konularda kitaplar yayımlayan İsmail Saymaz, Erzincan davası başta olmak üzere çeşitli haberleri nedeniyle yirmiye yakın davada yüz yılı aşkın hapis cezası istemiyle yargılandı. Gezi Parkı protestolarının yaşandığı dönemde hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz'ın darp edilme görüntülerini ortaya çıkarıp kamuoyu ile paylaştı. 2014 yılında ise Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü tarafından yılın “100 Basın Kahramanı” listesinde yer aldı.

İsmail Saymaz boyu kaç?

Gazeteci İsmail Saymaz’ın boyu 1,78 cm’dir. Hürriyet gazetesinde muhabirlik yaptığı dönemde 2016 yılında FETÖ/PDY üyelerinin iletişim uygulaması olan "ByLock"un patentini elinde bulunduran David Keynes ile bir röportaj gerçekleştiren İsmail Saymaz’ın bu röportajı sonrasında gazeteye soruşturma açıldı ve Saymaz'ın ifadesi alındı. Ayrıca bu röportajı FETÖ/PDY soruşturmalarında "delil" sayıldı. Nisan 2017'de ise bu röportajı ile Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından ödüle layık görüldü.

Hakan Bayrakçı kimdir aslen nereli evli mi eşi kimdir Hakan Bayrakçı burcu ne boyu kaç? Hakan Bayrakçı kimdir aslen nereli evli mi eşi kimdir Hakan Bayrakçı burcu ne boyu kaç?

İsmail Saymaz burcu ne?

11 Temmuz doğumlu olan İsmail Saymaz’ın burcu Yengeç’tir. 2020 yılında Hürriyet'teki işinden ayrıldığını duyuran, 1 Mayıs 2020'de Bunu Ben de Söylerim adlı programla görev aldığı Best FM'den ayrıldığını açıklayan İsmail Saymaz, Mayıs 2020'de Halk TV'ye transfer oldu ve Neyse O adlı programla kanalda yer almaya başladı. Eylül 2020'de Sözcü gazetesiyle anlaştı ve gazetede muhabir ve yorumcu olarak çalışmaya başladı. Ağustos 2021'de Sözcü'den ayrılarak Halk TV'ye geçti. 10 Nisan 2023 tarihinde Halk TV'den ayrılarak Sözcü'ye döndü.

İsmail Saymaz evli mi eşi kimdir?

Gazeteci İsmail Saymaz evlidir. İsmail Saymaz’ın eşi Şeyda Sayar’dır. Çift 16 Ağustos 2020 tarihinde evlendi. Gazetecilik kariyeri boyunca yerel gazeteler ve televizyon kanalları ile birlikte Radikal, Hürriyet, Sözcü, Halk TV ve Sözcü TV’de çalışan İsmail Saymaz, birçok ödülün de sahibi oldu. İsmail Saymaz, İstanbul Tabipler Odası Basında Sağlık Ödülü (2009), Metin Göktepe Jüri Özel Ödülü (2010), Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Özgürlüğü Ödülü (2010) ve İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi Ayşenur Zarakolu Basın Özgürlüğü Ödülü (2011) aldı. Ayrıca, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yılın Söyleşisi Ödülü (2012), Türkiye Yayıncılar Birliği Düşünce ve İfade Özgürlüğü Ödülü (2012), ÇGD Bursa Şubesi Onur Ödülü (2013), Halkevleri Derneği “Halkın Hakları” Basın Ödülü (2013), Elektrik Mühendisleri Odası “Hasan Balıkçı” Onur Ödülü (2014), Abdi İpekçi Yılın Gazetecilik Ödülü (2014), Halkların Demokratik Kongresi Emek Meclisi Ödülü (2015) aldı. Ayrıca, 56. TGC Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülü Siyasi Haber Dalı (2015), Necip Hablemitoğlu Toplumsal Duyarlılık Ödülü (2016) ve vipslot giriş Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Ödülü (2017) almıştır.

Fulya Öztürk aslen nereli evli mi Fulya Öztürk boyu kaç burcu ne? Fulya Öztürk aslen nereli evli mi Fulya Öztürk boyu kaç burcu ne?

İsmail Saymaz çocuğu var mı?

Gazeteci İsmail Saymaz’ın 1 çocuğu var. Oğlu Boran 2023 yılının ilk günlerinde dünyaya geldi. Saymaz'ın kariyeri boyunca politik ve sosyal görüşleri değişim göstermiştir, ülkücü ve milliyetçi geçen lise yıllarının ardından Atatürkçülük eleştirisi yapan solcu bir üniversite hayatına sahip oldu. Radikal gazetesinde çalışırken Ergenekon haberleriyle meşhur olan Saymaz, devam eden yıllarda ve özellikle 15 Temmuz süreci sonrasında davalara olan eleştirisiyle gündeme geldi ve eski solcu kimliğinden ayrılarak daha cumhuriyetçi, Atatürkçü ve göçmen karşıtı düşüncelere yöneldi.

İsmail Saymaz kitapları

 • Postmodern Cihad: Tarikat, Siyaset, Adalet Üçgeninde Erzincan Davası
 • Hanefi Yoldaş: Gizli Örgüt Nasıl Çökertilir?
 • Nefret - Malatya: Bir Milli Mutabakat Cinayeti
 • Oğlumu Öldürdünüz Arz Ederim - 12 Eylül’ün Beş Öyküsü
 • Sıfır Tolerans
 • Sözde Terörist
 • Esas Duruşta Cinayet
 • Ali İsmail-Emri Kim Verdi?
 • Fıtrat: İş Kazası Değil, Cinayet
 • Çay Güzeli
 • Türkiye'de IŞİD
 • Kimsesizler Cumhuriyeti
 • Şehvetiye Tarikatı
 • Balkon Sefası
 • Tosun Bank

Hulki Cevizoğlu aslen nereli biyografi hangi partili evli mi eşi kim çocuğu var mı kitapları Hulki Cevizoğlu aslen nereli biyografi hangi partili evli mi eşi kim çocuğu var mı kitapları