2 ile 5 yaşında çocuğu olan annelerin desteklenmeleri için İŞKUR'dan verilen harçlıklar devam ediyor. Çocuğu olan birçok anne, bu ödemenin nasıl yapıldığını ve başvuru şartlarını da merak ediyor. Eğer anne, gerekli şartları taşıyorsa, günlük 89,4 TL'lik harçlık elde ediyor. Bunun dışında annelere ayrı olarak aylık 400 TL'lik ödeme gerçekleştiriliyor. Anneler, açılan programa katıldıktan sonra eğer tüm şartları yerine getirirse, toplamda 2724 TL'nin sahibi oluyor.

İŞSİZ ANNELERE HARÇLIK NASIL ALINIR? BAŞVURU ŞARTLARI

İşsiz annelerin başvuruları, İŞKUR'un açmış olduğu İş Kulüpleri'ne gerçekleştiriyor. Projeye katılmak isteyen annelerin, bu programa bizzat başvurması önem taşıyor. Başvuruların ardından annelere danışmanlık hizmeti de sunuluyor. Kurumlar tarafından yapılan çalışmalar kapsamında, en az yarı yarıya olmak koşuluyla istihdam imanı da sağlanıyor. Kurum tarafından eğitim kursları da açılıyor.

Çocuk sahibi olan kadınların iş hayatına dahil olmaları için birçok destek de verilmeye devam ediyor. İş öğrenen anneler ödemelerin sahibi olurken harçlık ve bakım desteğiyle birlikte 2724 TL ödeme alıyor. İŞKUR'a kapılan kayıtların ardından, İŞKUR'dan gerekli yönlendirmeler gerçekleştiriliyor.