İstanbul’da zirkonyum kaplama yaptırmak avantajlı hale gelmektedir. Çünkü iyi bir diş hekimi ve diş kliniği büyük şehirlerde oldukça fazladır. Peki, İstanbul’da zirkonyum kaplama nerede yaptırılır? Detaylar!

Şüphesiz dişler insan hayatı için en önemli organlardan bir tanesidir. Sağlıklı bir yaşam için, düzenli olarak diş kontrollerinin yapılması gerekir. İstanbul’da zirkonyum kaplama yapan Mehmet Eker Diş Kliniği, bu alanda başarısı ve deneyimiyle öne çıkmaktadır. Hızlı ve etkili uygulamalarla, memnuniyet oranını artırmaktadır.

Zirkonyum Kaplama Diş Uygulaması

Dişlerinde çatlak, kırık olan ve Kanal tedavisi uygulanan kişilerde sıklıkla tercih edilen zirkonyum kaplama; en çok tercih edilen diş kaplama yöntemlerinden biridir. Diş hekimi hastaları muayene ederek ister tek parça ister birden fazla parçayı birleştirerek bu uygulamayı gerçekleştirmektedir.

Daha estetik doğal bir görünüme kavuşmak isteyen kişiler, uzman hekimlerce gerçekleştirilen İstanbul’da zirkonyum kaplama uygulamasını tercih etmektedir. Uygulanan zirkonyum kaplama, estetik bir gülüş tasarımına sahip olunmasını sağlamaktadır.

Zirkonyum Diş Kaplama Özellikleri

Dişlere sağlamlık ve estetiklik kazandıran doğal zirkonyum kaplama uygulaması oldukça avantajlıdır. Hem alt hem de üst dişlere uygulanarak, iyi bir görünüm elde edilir. Yapısı ve görünümüyle ile dikkat çeken zirkonyum diş kaplama, genel olarak şu özelliklere sahiptir;

 • Çok sağlam bir yapıdadır. Bu nedenle kırılması ve çatlaması çok zordur.
 • Natürel görünüme sahiptir. Doğal bir görünüm isteyenler için zirkonyum diş uygulaması iyi bir tercihtir.
 • Işık geçirgenliğine sahiptir. Bu nedenle aynı doğal diş minesi görünümü verir.
 • Uzun ömürlüdür ve dikkatli kullanıldığında çok uzun yıllar kullanılabilir.
 • Diğer kaplamalar nazaran diş renginde değişiklik azdır.
 • Pürüzsüz ve parlaktır.

İstanbul’da Zirkonyum Diş Kaplama Faydaları Nelerdir?

İstanbul’da zirkonyum kaplama yaptırmak için öncelikle avantajları nelerdir bilmek gerekir. Diş kaplama uygulamaları arasında tercih edilen bu yöntemle oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir. İstanbul’da zirkonyum kaplama yaptırmak ve bu kaplamanın faydalarından yararlanmak Mehmet Eker Diş Kliniği ile artık çok kolay! İşte zirkonyum kaplama tedavi yöntemi faydaları;

 • Kolay bir şekilde biçim almaktadırlar. Bu uygulamada diş beyazlatma tercih ederek, dişlerin beyaz renge kolay bir şekilde döndürülmesi sağlanır.
 • Sıcak, soğuk yiyeceklere ve içeceklere karşı duyarlı bir yapıdadır. Bu kaplamalarda diş hassasiyeti görülmez.
 • Metal kapsamaması doğal bir görünüm sunmasını sağlamaktadır.

Zirkonyum Diş Dezavantajları Var mı?

Ortodontik yöntemlerde, çok nadir olsa da birkaç tane dezavantaj görülebilmektedir. İstanbul’da zirkonyum kaplama uygulaması yapılış şekli tamamen hastaların durumuna göre gerçekleşmektedir. Bu nedenle, zirkonyum kaplama tercih edecek kişilerin, bazı konuları bilmesi gerekir. İşte, zirkonyum kaplamanın dezavantajı olarak gösterilebilecek noktalar;

 • Metal içermemesi ve alerjik reaksiyonlara yol açmaması nedeniyle biraz maliyetli olabilmektedir. Zirkonyum diş fiyatları, kullanılan kaplamalar bakımından fiyat olarak yüksektir.
 • Uygulama diş boşluklarının fazla olduğu kişilerde uygulanmamaktadır.

Kimler İstanbul’da Zirkonyum Kaplama Yaptırabilir?

Zirkonyum kaplama kullanım alanı en çok olan yöntemlerden biridir. İstanbul’da zirkonyum kaplama yaptırmak isteyen kişilerde bu nedenle oldukça çeşitlidir. Bağcılar zirkonyum uygulamasından en çok yapıldığı semtler arasındadır. Mehmet Eker Diş Kliniği’de bu uygulamayı gerçekleştiren merkezlerden biridir.

Diş klinikleri ve hekimleri Zirkonyum kaplamanın hangi hastalara yapılacağına karar vermektedir. Bu noktada, zirkonyum kaplamanın tercih edildiği hastalar şu şekilde sıralanabilir;

 • Çarpık dişlere sahip olanlar
 • Dişlerinde ayrık bir görünüm olan kişiler
 • Kuron ya da köprü uygulanan dişler
 • Kırık ve eksik dişi olanlar
 • Diş etinde çekilme olan var
 • Diş renginde farklılaşma yaşayan kişiler
 • Daha önce beyazlatma işlemi yaptırmış ancak istenilen sonucu alamayanlar

İstanbul Zirkonyum Kaplama Yaptırılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İstanbul’da zirkonyum kaplama işlemlerinin yapım sürecinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Özellikle yapılacak uygulamanın hangi klinikte yapılacağına karar verilmelidir. Çünkü hem diş sağlığı hem de genel sağlık açısından İstanbul’da zirkonyum kaplama nasıl yapılır  nerede yaptırılmalıdır? sorularının doğru bir şekilde cevaplanması gerekiyor.

Uygulanacak yöntemde, hekimin deneyimi ve başarısı göz önünde bulundurulmalıdır. Diş Kliniğinin; tamam teşekküllü olması, kliniğin belirli yasalar çerçevesinde kurulmuş olması ve hekimin uzman ve alanında başarılı olması göz önünde bulundurulmalıdır.

Uygulamanın tedavi sürecinde bu konulara dikkat edilmelidir. Ancak hastaların da, zirkonyum kaplama sonrası dikkat etmesi gereken noktalar mevcuttur.  İşte, o noktalar;

 • Maddeli ve sert yiyeceklerden uzak durulmalı
 • İşlem sonrası meydana gelebilecek olan kanama, iltihap ve diş eti problemlerinde hemen hekime başvurulmalı
 • Dişin adaptasyon süreci iyi bir şekilde yönetilmeli
 • Hekimin tavsiye ve önerilerine uyulmalıdır.

Bağcılar Zirkonyum Diş Uygulaması Hakkında En Çok Merak Edilenler!

İstanbul’da zirkonyum kaplama işlemin genel bir uygulama gibi görülse de, aslında birçok detayı içinde barındırmaktadır. Doğal ve uzun süre kullanım sunan İstanbul’da zirkonyum kaplama işlemi hakkında en çok merak edilenler!

Sorular

Cevaplar

Zirkonyum kaplama ömrü ne kadar?

Uzun ömürlü kullanımı ile dikkat çeken zirkonyum diş kaplama uygulaması; iyi bir ağız bakımıyla bu avantajı sağlamaktadır. Düzenli kontroller ve hastanın dişlerine gösterdiği değer, kaplamanın ömrünü ciddi anlamda uzatmaktadır.

Yetersiz ve kötü ağız bakımı, kaplamanın üretim malzemesinin zarar görmesine neden olacaktır. Bu nedenle de dişlerde deformasyon ve belirli değişiklikler meydana gelecektir.

İstanbul’da zirkonyum kaplama fiyatları nasıl?

İstanbul zirkonyum kaplama fiyatları için öncelikle muayene olunmalıdır. Estetik diş hekimliği diş kontrollerini sağladıktan sonra, kaç dişe kaplama uygulayacağına karar verecektir. Böylelikle diş kaplama fiyatları net bir şekilde ortaya çıkacaktır.

 

Diş hekimi, kullanılacak malzemenin durumuna göre hastalara zirkonyum diş fiyatı teklifi sunacaktır. Mehmet Eker Diş Kliniği zirkonyum kaplama fiyat yorum bilgileri için klinikle iletişime geçilebilir.

Zirkonyum diş beyazlatma işlemi yapılır mı?

Genellikle zirkonyum diş kaplaması, sararma yapmamaktadır. Ancak hastaların yetersiz ağız bakımı yapması ve hekimin önerilerine uyulmaması durumunda sararmalar meydana gelebilmektedir.

Kaplamalarında sararma olan kişiler;  klinik ile iletişime geçip, kısa bir operasyon geçirerek dişlerini tekrar beyaz bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirler.

Zirkonyum diş çürüme yapar mı?

Diş kaplamalarında özel malzemeler kullanılmaktadır. Bu nedenle zirkonyum maddesinin çürüme yapması mümkün değildir.

Ancak hastaların kaplamalar üzerinde titiz davranması, kaplamının renginde lekelenme ve değişme olmasının önüne geçecektir.

İstanbul’da zirkonyum kaplama kaç saatte biter?

İstanbul’da zirkonyum kaplama işlemi genel olarak 3-4 seans süren bir işlemdir.

 

Zirkonyum diş kaplamalar kimlere yapılmaz?

Zirkonyum kaplamanın kullanım alanı oldukça geniştir. Ancak bazı hastalarda bu uygulama gerçekleştirilememektedir.

İstanbul’da zirkonyum kaplama işlemi gerçekleştirilmeyecek olan kişiler ise;

 • Ciddi diş eti problemi yaşayan kişiler
 • Kanal tedavisi sonrası dişleri kaplamaya hazır hâle gelmemiş hastalar
 • 18 yaşından küçüklerdir.

 

İstanbul’da zirkonyum kaplama yamuk dişlere yapılır mı?

İstanbul’da zirkonyum kaplama işlemi genel olarak yamuk dişlere yapılmaktadır. Ancak bu dişin yamukluk veya çarpıklık derecesine bağlıdır.

Peki, yamuk dişlere diş kaplama nasıl yapılır? Ciddi bir çarpıklık söz konusu değilse, hekim zirkonyum kaplama uygulamasına karar vermektedir.

 

Zirkonyum kaplama adaptasyon süreci nasıldır?

Her uygulamada olduğu gibi, zirkonyum kaplamalarda da ilk günlerde hassasiyet yaşanılması normal bir durumdur. Ancak 2-3 gün içinde ağız bu kaplamalara alışacak ve normal diş gibi bir hissiyat verecektir.

Zirkonyum diş kaplama işlemi acılı mıdır?

İmplant ve kanal tedavisi gibi ağır bir süreci kapsamayan zirkonyum kaplama, ağrılı bir işlem değildir.

Hangisi daha avantajlı? Porselen mi zirkonyum mu?

İstanbul’da zirkonyum kaplama ve porselen kaplama birbirine en çok benzeyen uygulamalardır. Porselen diş kaplama, zirkonyum kadar doğal bir görünüm sergilememektedir. Aralarındaki fark neredeyse budur.

 

Porselen kaplama zirkonyum diş kaplamaya göre fiyat bakımından daha uygundur. Ancak zirkonyum kaplamanın ömrü daha uzundur.