Döviz yatırımları arasında dolar ve Euro Türkiye'de ilgi görürken, Sterlin ve İsviçre Frangı da revaçta olan para birimleri arasında yer alıyor. İstikrarlı şekilde özellikle uzun vadede gelir sağlaması nedeniyle, döviz yatırımcıları İsviçre Frangı kaç TL? sorusuna sıklıkla cevap aramaktadırlar. Para birimi genellikle dolar ile yakın seviyede artış ve düşüşlere geçerken dolar karşısında istikrarlı değişimi, yatırımcılara da ekstra güven veriyor.

İsviçre Frangı Kaç Lira?

Güncel piyasalarda Frank 8,10 TL'dir. Bu veri piyasalarda bankaların döviz ihtiyaçlarına göre küçük değişiklikler gösterebilmektedir. Arz ve talebe göre ufak değişiklikler olmasına karşın bir dönem düşüşe geçmiş olsa da 2021 yılı itibariyle İsviçre Frangı yükselişini sürdürüyor.

En güncel kur bilgilerine ulaşmak için “İsviçre frangı kaç tl?” linkini kullanmanızı öneririz.

Son 5 yılda En İstikrarlı Yükselen Döviz Birimlerinden Biri Oldu

İsviçre Frangının 11 Mart 2016 tarihinde 2,91 TL olan fiyatı, günümüze kadar istikrarlı bir artış ile 8,10 bandına geldi. Son 5 yıllık sürece baktığımızda artışın genel anlamda oldukça istikrarlı olduğu ve yatırımcılarına en iyi kazandıran döviz cinslerinden biri oluğunu söylemek mümkündür.

Şubat ortalarında 7,77 TL bandına gerileyen İsviçre’nin para birimi, yeniden yükselişe geçerek yatırımcılarına hala kazandırmaya devam ediyor. Son 2 ay içerisinde tüm döviz birimlerinde yaşanan düşüş dikkate alındığında, Frank yükselişindeki makasın dolar ve Euro birimlerine göre biraz daha fazla olduğu söylenebilir.

2015 tarihinden itibaren 5 yıllık süreçte gelinen noktaya bakıldığında, İsviçre frangının yatırımcılarına %150’ye yakın oranlarda getiri sağladığını görmek mümkün oluyor. İstikrarlı para birimlerinden biri olduğunu bir kez daha gösteren Frank, uzmanlara göre yatırımcılarına bundan sonra da kazandırmaya devam etmesi beklenen Frangın, bundan sonraki süreçte nasıl bir çizgi takip edileceği ise yatırımcılar tarafından merakla bekleniyor.

Kaynak: Bugün Kaç Para