İzmir Büyükşehir Belediyesi, binlerce personeli ile deprem bölgelerinde çalışmalarını sürdürüyor. Depremzedelerin barınma ihtiyacını karşılamak için Kahramanmaraş’ta da konteyner kent kuruldu. Kahramanmaraş Narlı Beldesi’nde Konak Meydanı, Saat Kulesi, Atatürk büstü ve İzmir sokaklarının yer aldığı konteyner kent depremzedeler için hazır hale getirildi. İzmir'i temsilen 232 konteyner için altyapı oluşturulan alanda 120 konteynerin kurulumu tamamlandı.

Deprem bölgesindeki ziyaretlerine Adıyaman’dan başlayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, geceyi Narlı beldesinde konteyner kentte geçirdi. Sabah saatlerinde ESHOT Genel Müdür Yardımcısı ve Kahramanmaraş Afet Koordinasyon Birimi Koordinatörü Kerim Özer ile incelemelerde bulunan Başkan Soyer, örnek bir konteyner kent ortaya çıktığını söyleyerek tüm büyükşehirler için örnek teşkil edeceğini belirtti.

İzmir Halkın Kasabı nerede şubeleri Buca Konak Menemen Karşıyaka Bornova İzmir Halkın Kasabı nerede şubeleri Buca Konak Menemen Karşıyaka Bornova

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kahramanmaraş'ta 120 konteyner kurdu

16 dönüm arazi üzerinde 232 konteyner için altyapı çalışmalarının tamamlandığını söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “120 tanesinin de montajı bitti. Tamamen iç tefrişi de tamamlandı. Pis su, temiz su altyapısı, şofben, mutfak, yataklar ve dolaplarıyla 120 konteynerimiz hizmet verecek. Geriye kalan 112 konteyner için de arkadaşlarımız hazırlıkları tamamladı. Her birine minnettarım. Her birine çok teşekkür ediyorum. Burada çalışmak İzmir'de çalışmaya benzemiyor. Koşullar çok daha ağır. Bütün bunları aşarak büyük bir vicdanla, yüce gönüllülükle bu işi yaptılar” dedi.

Koordinasyon biriminde görev alan personelle de  bir araya gelen Başkan Soyer, “İnanılmaz bir iş yapmışsınız. Deprem bölgesine üçüncü gelişim. Bu kadar organize, mükemmel tasarlanmış ve yapılmış bir konteyner kent görmedim. Hiçbir yerde görmedim.” diye konuştu. Başkan Soyer, Narlı'da depremzede vatandaşları ziyaret etti ve esnafla buluşarak hayırlı işler diledi.

İzmir Halkın Bakkalı İzmir Halkın Kasabı şubeleri Bornova ve Balçova’da açıldı İzmir Halkın Bakkalı İzmir Halkın Kasabı şubeleri Bornova ve Balçova’da açıldı