Son dakika İzmir haberleri… Efes Selçuk Belediyesi bu yıl da Ramazan’da dayanışmayı güçlendiriyor. Geçen yıl hayata geçen İftar Kart uygulaması ile bu yıl da vatandaşlar kartlarına yüklenen bedellerle restoran, fırın gibi işletmelerden alışveriş yapabilecek. İftar Kart uygulaması kapsamında 102 ailenin İftar Kartlarına toplam kart başına 1500 TL olmak üzere toplam 153 bin TL tutarındaki bakiyeleri tanımlandı.

Efes Selçuk’ta İftar Kart ile Ramazan dayanışması

İftar Kart uygulaması ile artan enflasyon nedeniyle zor günler geçiren esnaf ve yurttaşlar dayanışma faaliyeti ile rahat bir nefes alacak. Efeslim Kart aracılığıyla sosyal destek alan 276 aileye aylık 500’er TL bakiyeleri de gününden erken yatırıldı. Diğer yandan Ramazan ayı boyunca kurulacak iftar sofralarının ilki Belevi’de kuruldu. Vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleşen iftar yemeğinde Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel de iftar sofralarını tek tek gezerek vatandaşlarla sohbet etti.

İftar sofraları kurulacak

Efes Selçuk Belediyesi tarafından ayrıca Ramazan ayında köylerde ve kent merkezinde iftar sofraları kurulacak. Efes Selçuklular belirlenen takvim içinde iftar sofralarında buluşacak. 27 Mart Pazartesi günü Barutçu Köyü, 29 Mart Çarşamba günü Sultaniye Köyü, 30 Mart Perşembe günü Zeytinköy, 3 Nisan Pazartesi günü Acarlar, 5 Nisan Çarşamba Şirince, 6 Nisan Perşembe Çamlık, 10 Nisan Pazartesi Havutçulu, 13 Nisan Perşembe Gökçealan’da düzenlenecek iftarların yanı sıra 17 Nisan Pazartesi günü Kadir Gecesi sebebiyle Pazar Yeri’nde iftar yemeği düzenlenecek.