Son dakika İzmir haberleri… İzmir Halk Eğitimi Merkezleri depremzede çocuklar için oyuncak üretiyor. İzmir'de Halk Eğitimi merkezlerinin öğretmen, kursiyer ve gönüllüleri gece gündüz çalışarak ürettikleri oyuncakları hem afet bölgelerine gönderiyor hem de İzmir'e gelen misafir çocuklara ulaştırıyor. Seferihisar Atatürk Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünün El Sanatları Atölyesinde son olarak 50 adet oyuncak bebek üretildi. Gönüllülerin de destek verdiği üretim hala devam ediyor.

İzmir Buca deprem risk haritası, Buca deprem toplanma alanları İzmir Buca deprem risk haritası, Buca deprem toplanma alanları

İzmir Halk Eğitimi Merkezleri oyuncak üretiyor

Tire Halk Eğitimi Merkezi 0 - 6 yaş Gelişimsel Etkinlikler Kursu kursiyerleri, depremden etkilenen çocuklar için şimdiye kadar 600 oyuncak üretti. Ödemiş Halk Eğitimi Merkezi kursiyerleri depremzede çocuklar için amigurumi oyuncak örüyor. Dikili Halk Eğitimi Merkezinde de yine amigurumi tekniğiyle 68 oyuncak yapıldı.

Kiraz Halk Eğitimi Merkezinde 300, Aliağa Tüpraş Halk Eğitimi Merkezinde 100 oyuncak, Konak Halk Eğitimi Merkezinde 80 bebek üretimi yapıldı. Depremzede çocuklar için seferber olan İzmir'in Halk Eğitimi merkezlerinde bir araya gelen öğretmen, kursiyer ve gönüllüler çocukların yaralarını sarmak için aralıksız çalışmaya devam ediyor.

İzmir Bornova Belediyesi deprem bölgesinde 40 bin kişilik çadır kuruyor İzmir Bornova Belediyesi deprem bölgesinde 40 bin kişilik çadır kuruyor