İzmir hava durumu! 21 Eylül 2019 Cumartesi ve 22 Eylül Pazar günü, yani hafta sonu hava durumunun nasıl olacağı belli oldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğünün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada İzmir hava durumu ile ilgili detaylar paylaşıldı. Peki İzmir'de hafta sonu hava nasıl olacak? İzmir'de yağmur yağacak mı? İzmir hava durumuyla ilgili tüm ayrıntılar, haberimizde...

İzmir hava durumu! Hafta sonu İzmir'de hava nasıl olacak

İZMİR HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün (MGM) resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göre İzmir'de hava sıcaklığı 21 Eylül Cumartesi günü en düşük 16, en yüksek 26 olacak. Gün içindeki nem oranı ise yüzde 39 ile 74 arasında değişecek. Rüzgar ise 21 kilometre/saat hızında esecek. Cumartesi günü, İzmir'in bu hafta en rüzgarlı günlerinden biri olacak. 22 Eylül Pazar günü ise İzmir'de hava sıcaklıkları 14 ile 26 derece arasında değişecek. Nem oranı ise Cumartesi gününe göre biraz düşecek ve yüzde 34-60 seviyesine inecek. Rüzgar da etkisini kaybedecek ve saatte 14 kilometre/saat hızına düşecek. İzmir'de hafta sonu hava durumu az bulutlu ve açık olacak. Gün içinde herhangi bir yağış yaşanmayacak.

İzmir'de hafta içinde ise sıcaklıklar yavaş yavaş düşmeye başlayacak. Pazartesi gününün ardından İzmir'de yağış bekleniyor. İzmir'de 23 Eylül Pazartesi günü hava açık ve 24 derece, 24 Eylül Salı gününden itibaren ise gök gürültülü sağanak yağış yaşanması bekleniyor. Salı günü hava sıcaklığı 29 derece, Çarşamba günü ise hava sıcaklığı 25 derece olacak. Gün içinde rüzgar ise ortalama 14 kilometre/saat hızla esecek.

İzmir hava durumu

İZMİR İLÇELERİ HAVA DURUMU

Amerika Birleşik Devletleri merkezli Accuweather isimli hava tahmin şirketi ise İzmir'de ilçelerin hava sıcaklığıyla ilgili bilgi verdi. Yapılan açıklamaya göre İzmir'de bazı ilçelerin hava durumu şu şekilde olacak: 

İzmir hava durumu