İzmir Karşıyaka Bostanlıspor Kulübü Oryantiring’de Büşra Altun ile Türkiye Şampiyonu oldu. Yeni yıla da bıraktığı yerden başlayan ve peş peşe Türkiye Şampiyonlukları elde eden Karşıyaka Bostanlıspor Kulübü, bu kez de Osmaniye ilinde düzenlenen Türkiye Oryantiring Şampiyonası Şehitleri Anma 2. Kademe Yarışı’nda bir şampiyonluk, bir ikincilik elde etti.

Karşıyaka Bostanlıspor Kulübü Oryantiring Türkiye Şampiyonu

Merkeze bağlı Kumarlı Köyü’nde aşırı dik ve orman altı bitki örtüsü bulunan, çoğu yerde yürümenin bile engellendiği arazide çizilen parkurda Karşıyaka Bostanlıspor Kulübü Milli Sporcusu Büşra Altun rakiplerine fark yaparak Türkiye Şampiyonu oldu.

Sakatlığının tam iyileşmemesine karşın yarışan Büşra Altun 37 yarışmacının mücadele ettiği Orta derece mesafe K21 A kategorisinde ter döktü. 260 metresi dik tırmanma olan, 3,2 KM’lik 16 parkuru 53:17 derece ile en yakın rakibinden 7 dakika 1 saniye önde tamamlayan Büşra Altun birinciliği elde etti.

Karşıyaka Bostanlıspor Kulübüne gelen Türkiye şampiyonluğunun ardından, ikinci madalya da K55 kategorisinde Gülşeker Altun’dan geldi. Kocaeli’ndeki 1. Kademede Türkiye Şampiyonu olan Gülşeker Altun bu kez K55 Kategorisi 1.9 KM’lik parkurda başarılı oldu ve ikincilik kürsüsüne çıktı.