Son dakika İzmir haberleri… İzmir Mayıs 2023 konserleri etkinlikleri ve İzmir Mayıs 2023 tiyatroları sergileri detayları ortaya çıktı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM) Mayıs ayında dolu dolu bir programla sanatseverlerin karşısına çıkacak. Ressam, yazar, heykeltıraş, sanat tarihçisi Gürol Sözen’in “1919-23 Destan ve Onlar” sergisi 3 Mayıs’ta kapılarını açtı. 18 Haziran’a kadar açık kalacak sergiyi İzmirliler, hafta içi 09.30-17.30, hafta sonu ise 12.00-17.00 saatleri arasında ücretsiz ziyaret edebilecek.

İzmir Mayıs 2023 konserleri etkinlikleri

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Alsancak Rotary Kulübü, İzmir Devlet Opera ve Balesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı işbirliği ile düzenlenen 15. Ulusal Genç Solist Yarışması’nda dereceye girenler gala konserinde yeteneklerini gösterecek. Saat 20.00'de yapılacak konsere katılım ücretsiz.

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası 5 Mayıs’ta Büyük Salon’da şef Cem’i Can Deliorman’ın yönetiminde konser düzenleyecek. 12 Mayıs Cuma günü ise İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, Büyük Salon’da saat 20.00’de şef Holly Choe yönetiminde sanatseverlerle buluşacak.

AASSM, 6-26 Mayıs tarihleri arasında Polonyalı Emir: Waclaw Seweryn Rzewuski sergisine ev sahipliği yapacak. Polonyalı oryantalist ve seyyah Waclaw Seweryn Rzewuski'ye adanan sergi, Rzewuski'nin el yazmaları ve çizimlerinden oluşuyor. İzmirliler ücretsiz olarak sergiyi gezebilecek.

Ahmed Adnan Saygun Senfoni Orkestrası (AASSO) 11 Mayıs Perşembe saat 20.00'de sanatseverlerle buluşacak. Ludwig van Beethoven eserlerinin dinleyiciyle buluşacağı konserde, orkestrayı ülkemizde genç kuşağın kayda değer müzisyenlerinden biri olan şef Tolga Taviş yönetecek.

38 Samuray Orkestrası, 2023 Avrupa turnesi kapsamında yapılacak görsel şov “Anime Super Stars”ı 16 Mayıs Salı günü saat 20.00’de AASSM’de sahneleyecek. Gösteriye orkestra müzisyenleri, rock grubu, koro ve yetenekli solistler katılarak en ünlü anime dizilerinden 20'den fazla film müziğini seslendirecek.

İzmir Mayıs 2023 tiyatroları sergileri etkinlikleri

Olten Filarmoni Orkestrası çok sesli müziği batıdan doğuya sentezlenen baleyle buluşturuyor. İzmir Devlet Opera ve Balesi dansçılarının Olten Filarmoni Orkestrası ile aynı sahnede yer alacağı konser 17-18 Mayıs tarihlerinde saat 20.30’da Büyük Salon’da İzmirlilerle buluşacak.

Okan Bayülgen, Shakespeare’in ünlü trajedisinden hareketle yazıp yönettiği Richard ilk kez AASSM’de 20-21 Mayıs tarihleri arasında sahnelenecek. Bayülgen’in de Richard karakterini canlandıracağı bu oyun, farklı disiplinlerden sanatçıları bir araya getiren Kabare Dada tarafından hayata geçiriliyor.

Türkiye’de ve Almanya’da Anadolu müziği üzerine çalışmalar yapan sanatçı Sema Moritz, 29 Mayıs’ta AASSM sahnesine konuk oluyor. Saat 20.00’de başlayacak konserin biletlerine ise aassm.org.tr, kultursanat.izmir.bel.tr adresinden ulaşılabiliyor.