Son dakika İzmir haberleri… İzmir Midilli feribot seferleri kaç saat sürüyor. İzmir Midilli feribot turu bilet kaç tl 2024 soruları yanıt buldu. İZDENİZ tarafından yapılan “Rotamız Midilli” seferlerinin yeni sezonu başladı. Yılın ilk turunu geçtiğimiz Ramazan Bayramı’na özel yapan İZDENİZ, 3 Mayıs itibariyle düzenli seferleri başlattı. Bu yıl kapıda vize uygulamasıyla ilginin arttığı İzmir-Midilli seferleri, Çarşamba ve Cuma kalkışlı olmak üzere haftada iki kez düzenlenecek.

İzmir Midilli feribot seferleri kaç saat?

İzmir Midilli feribot seferleri gidiş 2,5 saat. Gemi kaptanı Hüseyin Damar, İhsan Alyanak gemimiz, 250 yolcu kapasiteli ve yüksek hızlı bir gemi. İzmir Alsancak Limanı’ndan Midilli’ye normal koşullar altında iki buçuk saatte varabiliyoruz.” diye konuştu.

İzmir Midilli feribot turu bilet kaç tl 2024

İzmir Midilli feribot turu bilet 2024 fiyatı Cuma hareketli seferlerde (cuma gidiş-pazar dönüş) 0-7 yaş tek yön 5 Euro, gidiş - dönüş 8 Euro, 8-18 yaş tek yön 22,5 Euro, gidiş - dönüş 34 Euro, tam bilet tek yön 45 Euro, gidiş - dönüş 68 Euro’dur.

Çarşamba hareketli seferlerde bilet ücretleri ise (çarşamba gidiş-cuma dönüş) 0-7 yaş tek yön 5 Euro, gidiş - dönüş 8 Euro, 8-18 yaş tek yön 20 Euro, gidiş - dönüş 30 Euro, tam bilet tek yön 40 Euro, gidiş - dönüş 60 Euro olacak şekilde belirlendi. Sefer biletleri online olarak bilet.izdeniz.com.tr web sitesi üzerinde ayrıca İzmir Limanı’nda yer alan İZDENİZ bilet satış ofisinden ve web sitesinde yer alan yetkili acentelerden alınabiliyor.

İzmir-Midilli seferlerine isteyen yolcular, bilet rezervasyonu sırasında bildirmek koşulu ile bisikletleri ile katılabilecek. İhsan Alyanak ve Prof. Dr. Aziz Sancar yolcu gemileri, 10’ar adede kadar bisikletli yolcu kabul edebilecek.

İzmir Midilli feribot seferleri

3 Mayıs 2024’te başlayan 2024 yaz dönemi İzmir Midilli feribot seferleri, 27 Eylül 2024 tarihinde bitecek. 20 yılı aşkın bir sürede İzmir Limanı’ndan hareket ederek uluslararası sularda ilk bayrak dalgalandıran yolcu gemisi olma özelliğini taşıyan İhsan Alyanak Gemisi’ne bu yıl İZDENİZ’in ikinci yüksek hızlı gemisi Prof. Dr. Aziz Sancar eşlik edecek. Bu yıl sefer sayısı yüzde 143 artırılarak sezon boyunca 41 sefer yapılacak. Artan talep doğrultusunda konulacak ek seferlerle bu sayı artabilecek. Seferler, her çarşamba ve cuma saat 08.30’da İzmir Alsancak Limanı’ndan gidiş, her cuma ve pazar ise saat 17.00’de Midilli Limanı’ndan dönüş şeklinde olacak.  Midilli Limanı’ndan İzmir Alsancak Limanı’na uzaklık 64 deniz mili.

Kapı vizesi başvurusu yapacak yolculara ait istenilen tüm evrakların eksiksiz bir şekilde Midilli Adası’na geçiş tarihinden en geç 5 gün önce İZDENİZ Satış Ofisi’ne iletilmesi isteniyor. Başvuru evraklarını eksiksiz tamamlayan yolcular, kişi başı 80 Euro olan kapı vizesi ücretini şahsi olarak İZMİR MARİNA-İZDENİZ Satış Ofisi’ne hafta içi 09.00 ile 17.00 saatleri arasında teslim etmesi gerekiyor. 0-18 yaş grubu çocuklar için aynı evraklar geçerli, vize ücreti ise kişi başı 20 Euro. Kapı vizesi en fazla 6 gece, 7 gün ve tek girişli olarak verilebiliyor. Sadece bilet alınan adada geçerli, aynı vize ile başka adaya geçiş yapılamıyor.

İzmir Uluslararası Portre Karikatür Şenliği 2024 İzmir Uluslararası Portre Karikatür Şenliği 2024