Son dakika İzmir haberleri… İzmir Torbalı Ayrancılar mevkii Barış Manço Caddesi'nde bir binanın zemin katında küçük bir işletme olan şırdancıda ilk belirlemelere göre tüpten sızan ve biriken LPG gazının patlaması nedeniyle saat 15.30'da patlama meydana geldi. 5 kişinin yaşamını yitirdiği, 63 kişinin de yaralandığı bölgede dokuz bina hasar alarak tahliye edildi.

İzmir Torbalı Ayrancılar Barış Manço Caddesi patlama

İzmir Torbalı Ayrancılar Barış Manço Caddesinde bir binanın zemin katında bulunan işletmede patlama meydana geldi. 5 kişi hayatını kaybetti, 63 kişi yaralandı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Torbalı'da hastaneye kaldırılan yurttaşları da ziyaret ederek acil şifalar diledi. Başkan Tugay, saat 15.30 civarında Torbalı Ayrancılar Barış Manço Caddesi'nde bir apartmanın zemin katında yer alan işyerinde yaşanan patlamadan dolayı 5 yurttaşın hayatını kaybettiğini, 1'i ağır yaralı olmak üzere 63 yurttaşın yaralandığını belirtti. Patlamanın Ayrancılar'ın en işlek caddelerinden birinde yaşandığını, hafta sonu olması, bölgede pazarın kurulması, işyerinin karşısında kahvehane ve pastane olması nedeniyle yaralı sayısının yüksek olduğuna dikkat çekti.

Başkan Tugay, “3 yurttaşımızın olay yerinde, 2 yurttaşımızın hastanede yaşamını yitirdiğini öğrendik. 3 kişiden biri patlamanın yaşandığı işyerinde hayatını kaybetti. Bir kadın olduğunu öğrendik. 5 yaralı yurttaşımız İzmir'deki hastanelerde, 40'ı Torbalı Devlet Hastanesi'ne, 18 kişi ise özel hastanede tedavi görüyor. Valiliğin yaptığı değerlendirmede olayın tüp patlamasından kaynaklandığı belirtildi. 7'si ağır olmak üzere 9 binada hasar var. İlk değerlendirmede binaların taşıyıcı kolanlarında sıkıntı olmadığı, çökme riski olmadığı belirlendi. Kontroller devam ediyor. Güvenlik amaçlı itfaiye ekiplerimiz yurttaşlarımızı binalardan çıkardı.” dedi.

İzmir İtfaiyesi hızla olay yerine ulaştı

İzmir İtfaiyesi patlama nedeniyle bir merdivenli araç, 4 arazöz, bir kurtarma aracı, bir ambulans ve 45 personelle olay yerine hızla ulaşarak öncelikle binalardaki yaralı ve yaşlıları kurtardı. Olay yerine gelen çok sayıda ambulans ise yaralıları hastanelere taşıdı. İtfaiye ekipleri, binaları kontrol ederek yurttaşların güvenliği için kırılan camların temizliğini yaptı.

İzmir Selçuk ve Menderes Çamönü yangın, Bornova Çamiçi, Ödemiş Birgi yangın kontrol altında İzmir Selçuk ve Menderes Çamönü yangın, Bornova Çamiçi, Ödemiş Birgi yangın kontrol altında