Son dakika İzmir haberleri… İzmir Uluslararası Portre Karikatür Şenliği 2024 başlıyor. Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan İzmir Uluslararası Portre Karikatür Şenliği, 25-28 Nisan tarihlerinde 9 ülkeden 17 sanatçıyı ağırlıyor. Küratörlüğünü Menekşe Çam’ın üstlendiği şenliğe Belçika, Birleşik Krallık, Bulgaristan, Fransa, Gürcistan, Hırvatistan, Romanya, KKTC ve Türkiye’den karikatür sanatçıları katılacak.

İzmir Uluslararası Portre Karikatür Şenliği 2024

İzmir Uluslararası Portre Karikatür Şenliği 2024 kapsamında sanatçıların eserlerinden oluşan sergiler 25 Nisan-19 Mayıs tarihlerinde Alsancak Vasıf Çınar Meydanı ve Konak Metro Sanat Galerisi’nde sanatseverler ile buluşacak.

25 ve 26 Nisan’da şehrin birçok noktasında kurulan etkinlik alanlarında ücretsiz yüzlerce karikatür çizilirken, tüm sanatçılar 27 Nisan’da birbirinden eğlenceli çizimlerden oluşan anı duvarı oluşturmak için Fahrettin Altay Metro İstasyonu’nda buluşacak. 3. İzmir Uluslararası Portre Karikatür Şenliği’nin detaylı programına kultursanat.izmir.bel.tr adresinden ulaşılabilir.

HoliFest İzmir 2024 ne zaman nerede yapılacak HoliFest İzmir 2024 sanatçıları kim? HoliFest İzmir 2024 ne zaman nerede yapılacak HoliFest İzmir 2024 sanatçıları kim?