AK Parti’den ekonomik büyüme açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Türkiye’nin dünyada 13. büyük ekonomi olduğunu söyledi.

İzmir 14.08.2019, 22:00 14.08.2019, 22:01
AK Parti’den ekonomik büyüme açıklaması

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) 18. Kuruluş Yıldönümü’nde açıklama yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, mevcut ekonomik veriler ve seçim sonuçları hakkında konuştu. Karaaslan, AK Parti’nin Türkiye’de umudun ve güvenin adresi olduğunu dile getirdi.

TÜM SEÇİMLERDEN BAŞARIYLA ÇIKILDI

2001’de Recep Tayyip Erdoğan tarafından kurulan Adalet ve Kalkınma Partisi’nin, Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu adalet ve kalkınma kavramlarından yola çıktığını ve politikalarını halkın taleplerine göre oluşturduğunu kaydeden 26. Dönem Milletvekili ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Erdoğan’ın politikayı halkla birlikte yaptığını ifade etti. Kurulmasından kısa bir süre sonra AK Parti’nin büyük bir seçim başarısı elde ederek, Türkiye’de umudun ve güvenin sembolü haline geldiğini kaydeden Karaaslan, iktidar oldukları günden bu güne önemli bir görevin bilinciyle hareket ettiklerini ve Türkiye’nin ihtiyaçları için çözümler ürettiklerini dile getirdi. Tüm AK Parti kadroları ile birlikte Türkiye’nin kalkınması ve halkın daha hızlı hizmet alması için çalıştıklarını söyleyen Karaaslan, bu güne kadar girdikleri tüm seçimlerden başarıyla çıktıklarını kaydetti.

DÜNYANIN 13. BÜYÜK EKONOMİSİ

18 yıllık süreçte ülkede önemli hizmetlerin yapıldığına dikkat çeken Çiğdem Karaaslan, başkalarının hayal edemediği projeleri uyguladıklarını, Türkiye’yi çok farklı alanlarda zirveye taşıdıklarını söyledi. Tüm sektörlerde ve alanlarda önemli hedeflere ulaştıklarını, terörle mücadelenin yanında ülkenin kalkınması için de önemli hamleler yaptıklarını söyleyen Karaaslan, ülkemizi satın alma gücü değer eşitliğine göre dünyanın 13. büyük ekonomisine dönüştürdüklerini dile getirdi. Ekonomide kırılan rekorların AK Parti hükümetleri döneminde olduğunu ve 2023 hedefleri doğrultusunda ciddi çalışmaların sürdüğünü kaydeden Karaaslan, AK Parti’nin 18. yılını gururla kutladıklarını ve halkın beklentilerine cevap vermeye devam edeceklerini ifade etti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?