Başkanlar İzmir Tire'de karakılçık hasadı yaptı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran karakılçık buğdayı hasadını birlikte yaptı.

İzmir 17.06.2020, 17:18
Başkanlar İzmir Tire'de karakılçık hasadı yaptı

İzmir’in Tire ilçesinde karakılçık hasadı yapıldı. Tire Belediyesi’ne ait arazide ekilen ata mirası karakılçık buğdayının hasadını İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran birlikte yaptı. Hasada başkan eşleri ve büyükşehir bürokratları da eşlik etti. Tire Kahrat Mahallesi’nde yapılan karakılçık hasadında konuşan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bölge üreticilerini her zaman desteklediğini söyledi. Üreticilere destek vermeyi sürdüren ve Tire’ye gelerek karakılçık hasadına katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e teşekkür eden Başkan Duran, il ve ilçe belediyelerinin ortak projelerinin devam edeceğini söyledi.

“ASIL MİLLİ TARIM BUDUR”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer artık bu topraklarda ata mirası tohumlar ekildiğini dile getirdi. Zamanında ekilen karakılçık buğdayının hasadı için Tire’ye geldiklerini söyleyen Başkan Soyer, karakılçık buğdayının öz, yerli ürün olduğunu, asıl milli tarımın bu olduğunu ve bunu İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Tire Belediyesi’nin yaptığını dile getirdi. Tire Belediyesi ile iftihar ettiğini söyleyen Başkan Soyer, Başkan Salih Atakan Duran’a ve belediye yetkililerine teşekkür etti.

Yorumlar (0)
11°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 23 Ocak 2021
İmsak 06:51
Güneş 08:17
Öğle 13:28
İkindi 16:07
Akşam 18:30
Yatsı 19:50