Bornova’da tarımsal kalkınma için düğmeye basıldı

İzmir Bornovalı çiftçiler Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ ile bir araya geldi. Başkan İduğ, tarımsal üretim için çağrı yaptı.

İzmir 15.07.2019, 19:58 15.07.2019, 20:01
Bornova’da tarımsal kalkınma için düğmeye basıldı

İzmir Bornova’da yaşayan çiftçiler, Büyükpark’ta Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ ile buluştu. Bornovalı çiftçilerle görüşen Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, ekonominin gelişmesi ve bölgenin kalkınması için Bornova Belediyesi olarak çiftçileri destekleyeceklerini söyledi.

TARIM KENTİ BORNOVA VURGUSU

Bornova Büyükpark’ta Başkan Mustafa İduğ ile buluşan Bornova Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ne üye çiftçiler, buluşmaya yetiştirdikleri meyve ve sebzelerden oluşan sepetle geldiler. Getirdikleri sepetle, Bornova’da her türlü meyve ve sebzenin yetiştirilebileceğini vurgulayan çiftçiler, ilçede üretimi arttırmak ve ekonomik büyüme için Başkan Mustafa İduğ’dan tarımsal üretime destek vermesini istedi. Tarımsal üretimin önemine vurgu yapan Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, kendilerinden destek isteyen tüm çiftçilere destek sözü verdi. Bornova Tarımsal Kalkınma Kooperatifi yardımı ile organize bir üretim ve daha geniş bir pazar vurgusu yapan Başkan Mustafa İduğ, Bornovalı tüm çiftçileri kooperatife üye olmaya davet etti. Kooperatife katılmak isteyen tüm çiftçiler için kapılarının açık olduğunu söyleyen Başkan İduğ, hedeflerinin tarım kenti bir Bornova olduğunu ifade etti. Türkiye’nin üretim konusunda problem yaşayan bir ülke olduğunu söyleyen Başkan İduğ, herkesin üretim yapmak istediğini ancak eyleme geçmediğini, 5 yıllık bir planlama ile Bornova’da tarımsal kalkınmayı sağlayacaklarını söyledi.

KOOPERATİFE DAVET

Başkan Mustafa İduğ’un ardından konuşan Bornova Tarımsal Kalkınma Kooperatifi üyesi İnci Ciritoğlu, Bornovalı kadınların evlerinde oturmamasını, kooperatife katılarak üretim yapmalarını istedi. El ele verilerek Bornova’nın daha yükseğe taşınabileceğini söyleyen Ciritoğlu, tüm İzmirlileri doğal ve organik ürünler için Bornova’da haftanın 2 günü kurulan pazara davet etti. Bornova’da 12 köy olduğunu söyleyen Ciritoğlu, Bornova’daki kamu kurumlarıyla bir araya gelerek, temiz ve sağlıklı gıdalar yetiştirmek için işbirliği yapmaları gerektiğini söyledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?