Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç hobi bahçelerine ve kaçak yapılara savaş açtı

İzmir Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, Buca köylerinde artan hobi bahçesi ve kaçak yapılara dair önemli mesajlar verdi.

İzmir 26.06.2020, 16:46
Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç hobi bahçelerine ve kaçak yapılara savaş açtı

İzmir Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç, fidan dikenin arkasında, ağaç kesenin karşısında olduklarını söyledi. Buca köylerinde artan hobi bahçesi ve kaçak yapılarak ilişkin kararlılık mesajı veren ve Bucalıları suça ortak olmama konusunda uyaran Başkan Kılıç, köylülerin topraklarını ranta değil tarıma açmalarını istedi. Denetlemelerin havadan ve karadan sürdüğüne dikkat çeken Başkan Kılıç, kaçak yapılarak taviz verilmeyeceğini hatırlattı. Hobi bahçesi diye bir uygulamanın olmadığını, bunlara prim verilmemesi gerektiğini söyleyen Başkan Kılıç, ağır para cezası ve yıkımla karşı karşıya kalınabileceğini dile getirdi.

“HOBİ BAHÇESİ REKLAMLARINA İTİBAR ETMEYİN”

Buca köylerindeki hobi bahçelerine ve kaçak yapılara karşı mücadele sürüyor. Ekipler Kaynaklar bölgesi başta olmak üzere Belenbaşı, Doğancılar, Karacaağaç ve Kırıklar’da giderek çoğalan hobi bahçeleri ve kaçak yapılara karşı vatandaşları uyarmaya devam ediyor. Buca’da her ağacı korumak zorunda olduklarını söyleyen Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, gözlerini biraz kapatsalar Buca’da bir tane ağaç kalmayacağını söyledi. Hobi bahçesi diye yapılan reklamlara itibar edilmemesini isteyen Başkan Kılıç, doğa katillerine taviz verilmeyeceğini dile getirdi.

Yorumlar (0)