Buca Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ne büyük alkış

İzmir Buca Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi, 1 yılda 8 bin hayvana kucak açtı, 1 yılda bin 306 kısırlaştırma ve aşılama yaptı, 483 hayvanı sahiplendirdi.

İzmir 08.06.2020, 17:29
Buca Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ne büyük alkış

İzmir’in Buca ilçesinde hayvanların yaşamından ölümüne kadar tüm evrelerinde bakım ve tedavi hizmeti veren Buca Belediyesi’nin çabası takdir topladı. Buca Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nde 1 yılda 8 bin hayvana kucak açıldı. Ayrıca zor yaşam koşullarında hayatta kalmaya çalışan sokak hayvanları için yapılan çalışmalarda 1 yılda bin 306 hayvana kısırlaştırma ve aşılama işlemi yapıldı. Ayrıca 1 yılda 483 hayvan sahiplendirildi ve sıcak bir yuvaya kavuşma imkanı buldu. Buca Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan hizmetler büyük alkış topladı.

1 YILDA 8 BİN HAYVANA BAKIM VE TEDAVİ

İzmir’in Buca ilçesi Tınaztepe Mevkii’nde kurulan Buca Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nde son teknolojik donanım, ambulans, acil müdahale ve röntgen odaları ile tedavi ve bakım hizmetlerinin verildiği alanlar bulunuyor. 1 yılda binlerce hayvana tedavi ve bakım desteği verilmeye devam ediyor. Yaralanan ve hastalanan 6 bin 491 sokak hayvanı ambulans ile merkeze nakledildi ve tedavileri yapıldı. Uzman veteriner hekimler, tedavi ve çeşitli nedenlerle Buca Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ne getirilen toplam 8 bin hayvana yaşam desteği sundu. Ayrıca Buca Belediyesi’nin “Satın Alma Sahiplen” kampanyası ve “FestPati Buca” etkinlikleri ile de toplam 483 can dostu sıvak yuvalarına kavuştu.

Yorumlar (0)