Buca Kaynaklar’da 54 ton hasat bereketi

İzmir Buca Belediyesi, Buca Kaynaklar Mahallesi Söğütlük mevkiindeki 16 dönümlük arazide oluşturduğu sebze tarlasından 54 ton hasat bekliyor.

İzmir 26.06.2020, 14:42
Buca Kaynaklar’da 54 ton hasat bereketi

İzmir Buca Belediyesi, tarımsal üretimi özendirmek maksadı ile başlattığı hamlenin karşılığını almaya hazırlanıyor. Buca Kaynaklar Söğütlük mevkiinde bulunan 16 dönümlük bir araziye domates, biber, patlıcan ve salatalık dahil olmak üzere toplamda 38 bin adet fide dikimi gerçekleştirilmişti. Tarımsal kalkınma hamlesinin ilk meyvelerini toplamaya hazırlanan Buca Belediyesi, sebze tarlasından 54 ton hasat bekliyor. “Buca’nın Fideleri” projesinde hasat sezonu başlayacak. Nisan ayında başlatılan projede Buca’nın bereketli toprakları ile buluşan fideler 2 aylık sürede mahsul vermeye başladı.

İLK HASAT İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DAĞITILACAK

Buca Belediyesi’nin beklediği 54 ton hasar konusunda açıklamalarda bulunan Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç, elde edilecek ürünlerin ilk etapta Buca’daki ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağını dile getirdi. Buca’da yaşayan vatandaşlara ekonomik ve sosyal fayda sağlanması temeline dayanan projede, ürünlerin katma değerli mamul ürünler haline getirilip markalaştırılması da planlanıyor. Mahsullerin satışı uygun fiyatlarla yerelden yapılacak. Daha sonra ulusal ve uluslararası ölçekte pazarlara da ulaşması için kalkınma hamlesi başlatılacak.

Yorumlar (0)