Çeşme Belediyespor Kulübü Başkanı'ndan önemli açıklamalar

İzmir Çeşme Belediyespor Kulübü Başkanı Şerif Gün, kurdukları yeni kadro ve Alaçatıspor hakkında açıklamalarda bulundu.

İzmir 03.09.2019, 17:07 03.09.2019, 17:07
Çeşme Belediyespor Kulübü Başkanı'ndan önemli açıklamalar

İzmir Çeşme Belediyespor Kulübü Başkanı Şerif Gün, takımın son durumu hakkında önemli açıklamalar yaptı. Kulübe birkaç futbolcu daha alabileceklerini kaydeden Başkan Gün, hazırlık maçlarının bitmesinin ardından yeni sezon kadrosunun son şeklini alacağını söyledi. Çalışmaların iyi gittiğini, geçen sezondan daha iyi bir kadro oluşturacaklarını kaydeden Gün, kadroda tecrübeli futbolcuların da olduğunu, aynı zamanda genç bir kadro kurmak için çalıştıklarını söyledi. Çeşme Belediyespor kadrosunda ligde uzun yıllar forma giymiş isimlerin olacağını söyleyen Gün, 98-99 ve 2000 doğumlu oyuncuların da kadroda yer alacağını dile getirdi.

İZMİR AMATÖRÜN EN GÜÇLÜ GRUBU

Güney Grubu hakkında bilgi paylaşan Çeşme Belediyespor Kulübü Başkanı Şerif Gün, İzmir amatörün en güçlü grubunda olduklarını, grupta Ödemiş, Bayındır ve Halilbeyli gibi takımların olduğunu ve güçlü gruplarda futbolun da kalitesinin yükseleceğini kaydetti. Ekonomik bir sorun yaşamadıklarını, geçen yıla göre iyi durumda olduklarını söyleyen Başkan Gün, 3-4 aylık planı hazırladıklarını, takviyelerin de sürdüğünü ifade etti. Çeşme Belediyespor’un başarılı bir sezonun ardından BAL’a çıkacağına inandığını kaydeden Gün, teknik ekibin ve oyuncuların iyi çalıştığını, uyumun yerinde olduğunu ve yeni gelenlerle çabuk kaynaşıldığını dile getirdi.

“TEZAHÜRATLAR ÇEŞME’YE YAKIŞMIYOR”

Alaçatıspor Kulübü Başkanı olan Soner Varhan’ı aradığını ve tebrik ettiğini söyleyen Başkan Şerif Gün, yeni yönetime başarılar dilediğini, Çeşme Belediyespor ve Alaçatıspor’un bölgenin iki güzide takımı olduğunu söyledi. Senelerdir süren rekabetin saha içinde devam edeceğini ancak saha dışında dostluğun önemli olduğunu söyleyen Başkan Gün, Alaçatıspor ile birlikte ortak projelere imza atarak, daha geniş kitlelere spor yaptırmak ve kaliteli sporcuların çıkmasını sağlamak istediklerini dile getirdi. İki takımın taraftarları hakkında da konuşan Başkan Gün, taraftarların bir arada tutulması, ortak maç izlenmesi ve gerginliğin sona ermesi için mücadele verdiğini, ancak bir sonuç alamadığını kaydetti. Yeni yönetimle birlikte bu konuda olumlu adımlar atılacağını söyleyen Gün, maçları Alaçatıspor yöneticileri ile birlikte izleyeceklerini dile getirdi. Maçlarda yapılan tezahüratların Çeşme’ye yakışmadığını ve küfre karşı olduğunu söyleyen Gün, bunun son bulması için mücadeleyi sürdüreceğini ifade etti.

Yorumlar (0)
sisli
Günün Anketi Tümü
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 29 Ocak 2020
İmsak 06:48
Güneş 08:12
Öğle 13:30
İkindi 16:13
Akşam 18:37
Yatsı 19:56