CHP İzmir İl Başkanı Yücel’e üst düzey ziyaret

İzmir’e gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ve İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’i ziyaret etti.

İzmir 03.08.2019, 11:59 03.08.2019, 12:01
CHP İzmir İl Başkanı Yücel’e üst düzey ziyaret

İzmir’e, Seferihisar’da yapılan Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Kampı’na ve çeşitli etkinliklere katılmak üzere gelen teşkilatlardan sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ve Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olması yolunda önemli çalışmalarda bulunan İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’i ziyaret etti. CHP İzmir İl Başkanlığı’na gelen Salıcı ve Kaftancıoğlu’nu CHP İzmir İlçe Başkanları ve İlçe Belediye Başkanları karşıladı.

YANLIŞLAR UYARI İLE DÜZELTİLİYOR

İzmir ziyaretinde konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, 31 Mart Yerel Seçimleri’nin ardından ayrıntılı bir sonuç değerlendirmesi yaptıklarını ve süreçte yapılan hataları not ettiklerini dile getirdi. Türkiye’de iktidarı ele almak istediklerini, bu hedef doğrultusunda hareket ederken, eksiklerin giderileceğini kaydeden Salıcı, farklı ve özgün bir politikayla yola devam edeceklerini ifade etti. AK Parti’nin ülkeye zarar verdiğini, tüm insanların bunu yaşayarak gördüğünü kaydeden Salıcı, diğer partilerle ortak bir paydada buluştuklarını, başka partilere oy veren vatandaşların yerel seçim sürecinde CHP adaylarına oy verdiğini söyledi. Yerel seçimlerde verdikleri tüm sözlerin arkasında olduklarını, söz verdikleri her şeyi yapacaklarını kaydeden Salıcı, CHP’li belediye başkanlarının gereğini yapacağını vurguladı. İzmir’de tartışmaları devam eden, Karaburun, Torbalı, Selçuk belediyelerinde akraba atamaları yapıldığı ve belediyeden ikinci maaşların alındığı yönündeki tartışmalara da değinen Genel Başkan Yardımcısı Salıcı, CHP Genel Merkezi tarafından incelemelerin sürdüğünü, bazı yanlışların olabileceğini, bunların uyarı yoluyla düzeltildiğini kaydetti.

ZAFERİN MİMARI CHP TEŞKİLATLARI

CHP İzmir İl Başkanlığı ziyaretinde konuşan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İstanbul’da kazandıkları zaferin mimarının parti teşkilatları olduğunu kaydetti. İstanbul’u tekrar halka verdiklerini, bunu CHP örgütlerinin etkili çalışmaları ile gerçekleştirdiklerini kaydeden Kaftancıoğlu, karşılaştıkları tüm sorunlara rağmen mücadeleyi elden bırakmadıklarını dile getirdi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun başarısına değinmeyen Kaftancıoğlu, yerel seçimlerin görünen ve görünmesi gereken mimarının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve adalet yürüyüşü ile başlayan anlayış olduğunu ifade etti. Salıcı ve Kaftancıoğlu’na ziyaretleri için teşekkür eden CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Cumhuriyet Halk Partisi’nin insanlara umut olduğunu söyledi. Türkiye’nin aydınlık geleceği için en doğru adresin Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu dile getiren Yücel, durmadan çalışacaklarını, iktidara gelerek barışı sağlayacaklarını söyledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?