Çiğli’de konseri izlemeye gelenlere fidan dağıtılacak

İzmir Çiğli Belediyesi’nin düzenlediği etkinliklerde Kardeş Türküler sahne alacak. Konserde, misafirlere çam fidanı dağıtılacak.

İzmir 22.08.2019, 23:48 22.08.2019, 23:48
Çiğli’de konseri izlemeye gelenlere fidan dağıtılacak

İzmir’in Çiğli ilçesinde “Zafer, Barış ve Kurtuluş” adıyla düzenlenecek etkinlikler 26 Ağustos Pazartesi günü başlayacak. 29 Ağustos Perşembe günü Egekent girişinde bulunan alanda Kardeş Türküler konseri düzenlenecek ve katılımcılara fıstık çamı fidanları dağıtılacak. Yeşil bir Çiğli için projeler geliştirdiklerini kaydeden Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, öğrencilerin, sporcuların ve Çiğli halkının katılacağı bir etkinlikle fidan dikimi yapacaklarını dile getirdi.

KATILIMCILARA FİDAN DAĞITILACAK

3 gün süren ve İzmir’de 500 hektarlık bir alanın kül olmasına sebep olan yangının sonrasında İzmir’in farklı noktalarında fidan dikilmesi yönünde yapılan çağrılara Çiğli Belediyesi de destek verdi. 29 Ağustos Perşembe günü İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Çiğli Belediyesi’nin birlikte organize ettiği Kardeş Türküler konseri olacak. Konseri bir farkındalık etkinliğine dönüştürmek isteyen belediye yetkilileri, konsere katılan davetlilere fıstık çamı fidanı dağıtarak İzmir’in yeşillendirilmesi için katkı sunacak. “Zafer, Barış ve Kurtuluş” etkinliklerinde, orman yangınlarına dikkat çekileceği kaydedilirken, İzmir’in yeşil alanlarının çoğalması için ‘Yeşil İzmir’ vurgusu yapılacağı ifade edildi.

ÇİĞLİ’YE KENT ORMANI KURULACAK

Orman yangınları ve etkinlikler hakkında açıklamalarda bulunan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, İzmir’in ciğerinin yandığını ve bundan dolayı çok üzgün olduklarını ifade etti. İzmir’de bu konuda bir duyarlılık oluşması için kamuoyu çalışmaları yapacaklarını kaydeden Başkan Gümrükçü, bu kapsamda Kardeş Türküler konserinde, İzmir’in yeniden yeşillendirilmesi için bir çalışmalarının olacağını ve İzmir halkını da bu çalışmanın bir parçası olarak görmek istediklerini dile getirdi. Çiğli Belediyesi’nin sporcularına ve öğrencilere fidan dağıtılacağını ve fidanları birlikte dikeceklerini kaydeden Başkan Gümrükçü, konser etkinliğine Ege Orman Vakfı’nı da davet edeceklerini ve dileyen herkesin konser alanında bağışta bulunabileceğini söyledi. Çiğli’de ayrıca bir kent ormanı hazırlamak için çalışmalara başladıklarını ve 2020’de fidanları dikeceklerini söyleyen Başkan Gümrükçü, yapılan çalışmalara herkesin sahip çıkması gerektiğini dile getirdi.

Yorumlar (0)
sisli
Günün Anketi Tümü
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 29 Ocak 2020
İmsak 06:48
Güneş 08:12
Öğle 13:30
İkindi 16:13
Akşam 18:37
Yatsı 19:56