EÜ Rektörü Budak’tan 'ağaçlandırma için hazırız’ mesajı

İzmir EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Bakan Bekir Pakdemirli ile görüşerek, yaraların sarılması ve ağaçlandırma çalışmaları için göreve hazır olduklarını söyledi.

İzmir 21.08.2019, 18:31 21.08.2019, 18:32
EÜ Rektörü Budak’tan 'ağaçlandırma için hazırız’ mesajı

İzmir Ege Üniversitesi Prof. Dr. Necdet Budak, Karabağlar Tırazlı Mahallesi’nde ormanlık alanda başlayan ve çevre ilçeleri de tehdit eden orman yangını ile ilgili Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile bir görüşme gerçekleştirdi. 500 hektarlık alanın kül olduğu bilgisinin paylaşıldığı görüşmede, ormanın tekrar ağaçlandırılması ve yaraların sarılması için göreve hazır olduklarını söyleyen Rektör Budak, Ege Üniversitesi’nin 80 bin mensubu ile hazır olduklarını ve yapılması gereken ne ise yapmak istediklerini dile getirdi.

EÜ SORUMLULUĞUN FARKINDA

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yle görüşen EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Ege Üniversitesi’nin yeşilin kıymetini bildiğini dile getirdi. Eğitim kurumlarının sadece mensuplarına karşı değil, ülkeye ve vatandaşlara karşı da sorumlulukları olduğunu söyleyen ve ortaya çıkan bu sorumluluğun farkında olduklarını kaydeden Rektör Budak, Ege Üniversitesi’nde yapılan tüm çalışmaların ülke ve toplum yararına olacak şekilde devam ettiğini söyledi. Karabağlar’da başlayıp rüzgârın etkisiyle ilerleyen yangında zarar gören ağaçlardan dolayı yüreklerinin dağlandığını kaydeden Budak, gidenin geri gelmeyeceğini ancak yeniden ağaçlandırma yapılabileceğini dile getirdi.

80 BİN KİŞİLİK GÖNÜLLÜ EKİP

Ege Üniversitesi’nin 80 bin mensubunun ağaçlandırma ve diğer çalışmalar için gönüllü olduğunu kaydeden Rektör Budak, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile görüştüklerini, ne yapılması gerekiyorsa hazır olduklarının mesajını verdiklerini kaydetti. Bakan Pakdemirli’nin, bu yaklaşımdan moral bulduğunu ve yaraların hep birlikte sarılacağının bilgisini paylaşan Rektör Budak, soğutma çalışmalarının bitmesi ile yeşil bir seferberlik başlayacağını dile getirdi. Ege Üniversitesi olarak en ön saflarda yer alacaklarını söyleyen Budak, yangın felaketinin bir daha yaşanmamasını dilediğini kaydetti.

Yorumlar (0)
13°
açık
Günün Anketi Tümü
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 25 Ocak 2020
İmsak 06:50
Güneş 08:15
Öğle 13:29
İkindi 16:09
Akşam 18:32
Yatsı 19:52