İsveçli kadın, şifayı 3 bin 647 kilometre uzaklıktaki İzmir'de buldu

Göz problemi yaşayan İsveçli Jeanette Katarin isimli kadın, İzmir'de ameliyat olarak gözlüklerinden kurtuldu.

İzmir 13.07.2019, 18:09 13.07.2019, 18:12
İsveçli kadın, şifayı 3 bin 647 kilometre uzaklıktaki İzmir'de buldu

İsveçli Jeanette Katarin isimli kadın, bir süredir problem yaşadığı gözleriyle ilgili şifayı İzmir'de buldu. Çocukluğundan bu yana gözlük problemi yaşayan 32 yaşındaki kadın, bir süredir araştırdığı göz ameliyatı için İzmir'de özel bir hastane ile görüşmeye başladı. Yaptığı görüşmeler sonucunda İzmir'e gelme kararı aldı. Kendisine hipermetropi ve astigmatizma teşhisi konulan Katarin, ameliyat oldu. Çocukluğundan bu yana gözlük taktığını ve gözlüklerinden kurtulduğu için çok mutlu olduğunu söyleyen kadın, "3 bin 674 kilometre yol gelmeme değdi." şeklinde konuştu.

GENELDE 18-40 YAŞ ARASI HASTALARA UYGULANIYOR

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Katarin'in ameliyatını gerçekleştiren Op. Dr. Aras Saklamaz, yaptığı açıklamada Katarin'in gözünü lazer ile tedavi ettiklerini dile getirirken bu yöntemin halk arasında "göz çizdirme" olarak bilindiğini ifade etti. Bu tedavi şeklini genelde 18 ile 40 yaş arasındaki hastalara uyguladıklarını belirten Saklamaz, bu yöntemle birçok görme kusurunun giderilebildiğini kaydetti.

GÖZÜN ÜZERİNDE BULUNAN TABAKA KALDIRILIYOR

Ameliyatın teknik olarak basit olduğunu söyleyen Saklamaz, önemli olanın bu ameliyatın uygulanacağı hastanın problemleri ve ameliyatın yapılacağı zamanın olduğunu belirtti. Saklamaz, ameliyatın göz üzerinde bulunan tabakanın lazer yardımıyla kaldırılarak traşlama işleminin uygulandığını dile getirdi. İşlem sonrasında tabakanın yeniden kapatıldığını, tabaka altında yapılan işlemin de sanki hastanın gözlük kullanıyormuş gibi etki yarattığını söyledi.

Göz çizdirme ameliyatları, yaklaşık olarak yarım saat sürüyor ve hastanede yatmak gerekmiyor. Göze uyuşturucu bir madde ile anestezi yapılıyor ve hasta aynı gün taburcu oluyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?